Телеканал міноборони РФ видалив новину про свідка катастрофи MH17, який нібито попросив притулку в Росії
Телеканал "Звезда" 6 жовтня опублікував новину про колишнього українського військового, який нібито звинуватив ЗСУ у причетності до катастрофи малайзійського Boeing MH17 на Донбасі. Пізніше матеріал із сайта телеканала зник.
Телеканал міністерства оборони РФ "Звезда" ввечері 6 жовтня опублікував на своєму сайті, а пізніше видалив новину про колишнього українськоого військового Юрія Батурина, який розповів про причетність Збройних сил України до катастрофи малайзійського Boeing на Донбасі.
Новину про військового-втікача процитувало з посиланням на "Звезду" багато російських ЗМІ, зокрема ТАСС.
Зараз під час переходу на матеріал на сайті "Звезды" з'являється "Помилка 404", проте він доступний у кеші Google.
Російські пропагандисти заявили, що начальник командного пункту ППО однієї з українських військових частин попросив російського громадянства і захисту у РФ через наявну у нього інформацію про причетність України до катастрофи MH17.
Майор ЗСУ нібито перейшов російсько-український кордон, узявши із собою особисту справу і військові документи, які посвідчують особу.
У новині йшлося про те, що 17 липня 2014 року Батурин перебував на службі у військовій частині під Харковом і за допомогою технічних засобів контролю системи ППО спостерігав за польотом MH17 і його аварією. Дані радарів нібито свідчили, що літак уразила ракета, запущена з підконтрольної Україні території.
"Звезда" також розповіла, що після катастрофи у військову частину Батурина прибула колона машин супроводу українського "Бука".
Boeing 777, який здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 193 з них були громадянами Нідерландів.
8 липня 2015 року делегація Малайзії в ООН поширила проект резолюції Ради Безпеки всесвітньої організації з вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи про збитий Boeing. Однак Росія заблокувала ухвалення резолюції.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, до якої входять представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками комісії, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам.
У липні 2017 року країни міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу Boeing на Донбасі (JIT) – Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія – домовилися про проведення судового процесу, який пройде в межах голландського законодавства.
Глава комітету з міжнародних справ російської Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що суд у справі про катастрофу малайзійського Boeing на Донбасі, який має відбутися в Нідерландах, не буде легітимним.