The Wall Street Journal: Boeing протягом приблизно року приховувала проблеми з програмним забезпеченням літаків 737 MAX
Програмісти компанії Boeing дізналися про проблеми із системою доповнення характеристик маневрування MCAS приблизно за рік до катастрофи авіалайнера малайзійської авіакомпанії Lion Air в Індонезії. Однак компанія повідомила про це тільки після аварії літака в Ефіопії, яка сталася за чотири місяці після падіння малайзійського Boeing, повідомляє The Wall Street Journal.
Компанія Boeing протягом приблизно року знала і не повідомляла авіакомпаніям та Федеральному управлінню цивільної авіації США про проблеми з програмним забезпеченням літаків 737 MAX. Про це, посилаючись на дані джерел у сфері авіаперевезень та в уряді США, 5 травня повідомила газета The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що Boeing дала "деякі пояснення" після аварії 737 MAX в Індонезії в жовтні 2018 року і стала "відвертішою" стосовно цього тільки після другої катастрофи, яка трапилася в Ефіопії в березні цього року.
Про проблеми із системою доповнення характеристик маневрування MCAS повідомили лише за кілька тижнів після аварії, підкреслюють джерела газети.
5 травня Boeing підтвердила, що програмісти знали про проблему ще до початку постачань літаків авіакомпаніям. У компанії провели стандартну в таких випадках перевірку, унаслідок якої було зроблено висновок, що проблема "не чинить несприятливого впливу на безпеку або експлуатацію літака".
У Boeing планували усунути проблему під час наступного оновлення програмного забезпечення.
Повідомляють, що вище керівництво в перевірці участі не брало і дізналося про програмний збій після катастрофи в Індонезії.
29 жовтня 2018 року Boeing 737 MAX 8, що виконував рейс із Джакарти в Пангкал-Пінанг, зник із радарів майже відразу після зльоту. Лайнер упав у Яванське море. На борту перебувало 189 осіб, рятувальники не виявили живих людей.
10 березня 2019 року за шість хвилин після зльоту в Аддіс-Абебі розбився Boeing тієї самої моделі, усі 157 осіб загинули.
Згідно з попереднім звітом слідства, причиною катастрофи ефіопського лайнера стала помилкова активація системи доповнення характеристик маневрування MCAS. Експерти вважають, що та сама система відмовила на індонезійському рейсі.
Boeing рекомендувала зупинити польоти всього світового флоту 737 MAX і скоротила виробництво літаків цієї моделі.
4 квітня президент корпорації Денніс Мюленбург офіційно визнав, що причиною катастрофи літаків в Індонезії та Ефіопії була помилкова активація MCAS.
18 квітня Мюленбург повідомив, що пілоти компанії завершили випробування оновленого програмного забезпечення.