Трамп приблизно 10 разів зустрічався з Парнасом і Фруманом, хоча заявляв, що не знає їх – ЗМІ
У період із березня 2014 року до грудня 2018 року президент США Дональд Трамп щонайменше 10 разів перетинався на різних заходах із бізнесменами Ігорем Фруманом і Львом Парнасом, яких підозрюють у змові з метою шахрайства з фінансуванням передвиборчої кампанії, неправдивих заявах у Федеральну виборчу комісію і фальсифікації документів. Американський президент позував із ними на фото, повідомляє CNN.
Президент США Дональд Трамп щонайменше 10 разів зустрічався з партнерами свого адвоката Руді Джуліані Львом Парнасом та Ігорем Фруманом, які фігурують у справі про порушення правил фінансування виборчих компаній. Про це 12 листопада заявив телеканал CNN.
Трамп публічно заявляв, що не знає Парнаса і Фурмана, підкреслює ЗМІ.
Розслідувачі із CNN KFile, проаналізувавши фотографії публічних заходів, оприлюднених у соцмережах Facebook, Instagram і на інших онлайн-ресурсах, з'ясували, що Трамп перетинався із Фруманом і Парнасом щонайменше 10 разів у період із березня 2014 року до грудня 2018 року. У семи випадках Трамп позував для фотографій разом із Фруманом або Парнасом.
Серед місць зустрічі CNN називає заходи в межах виборчої кампанії Трампа, заходи зі збирання коштів із дорогими внесками за участь та виїзні зустрічі, передінавгураційну гала-вечерю для великих донорів, камерну вечерю із президентом і урочистий захід у Білому домі на честь Хануки із президентом, віцепрезидентом і Джуліані.
Парнаса і Фрумана заарештували. Їх підозрюють у змові з метою шахрайства із фінансуванням виборчої кампанії, неправдивих заявах у Федеральну виборчу комісію та фальсифікації документів.
Агентство Reuters повідомляло, що Парнас і Фруман працювали на українського бізнесмена Дмитра Фірташа, який перебуває під вартою в Австрії.
Колишня амбасадорка Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович заявила на слуханнях у комітеті Конгресу США, що український міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сказав їй, ніби бізнесмени Лев Парнас і Ігор Фруман були зацікавлені в її відставці. 22 липня вийшло спільне розслідування видання BuzzFeed і журналістського консорціуму щодо розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP. У ньому йшлося про те, що Парнас і Фруман причетні до відкликання Йованович. Крім того, повідомляли, що Парнас розповів журналістам, як узимку 2019 року влаштував переговори Джуліані з колишнім генеральним прокурором України Віктором Шокіним. Потім за участю Фрумана і Парнаса було організовано дві зустрічі Джуліані з тодішнім главою ГПУ Юрієм Луценком. Темою розмов були матеріали слідчих органів України про ймовірний зв'язок політичної діяльності Джо Байдена з роботою його сина Гантера в компанії Burisma. За інформацією журналістів, у плани бізнесменів входила організація контактів Джуліані із Зеленським.
У жовтні Луценко розповів, що в січні 2018 року він кілька разів зустрічався із Джуліані в Нью-Йорку. За словами ексглави ГПУ, він обговорював з адвокатом Трампа, зокрема, справу компанії Burisma, членом ради директорів якої був Гантер Байден.
Йованович покинула посаду посла США в Києві у травні 2019 року. У Держдепартаменті заявляли, що відставка не пов'язана зі скандалом і є плановою.
Ситуація із сином імовірного суперника президента США Дональда Трампа на президентських виборах 2020 року Джо Байдена стала причиною запуску процедури імпічменту Трампа в Конгресі. Як свідчить стенограма телефонної розмови Трампа і Зеленського, яка відбулася 25 липня, під час бесіди український лідер пообіцяв американському колезі, що новий генпрокурор України розгляне ситуацію зі справою проти компанії Burisma.
Наприкінці серпня видання Politico повідомило, що президент Трамп вирішив переглянути програму надання військової допомоги Україні. Віцепрезидент Майк Пенс заявляв, що надання Україні допомоги залежить від її успіхів у боротьбі з корупцією. 12 вересня адміністрація президента США розблокувала програму військової допомоги.