Трамп і Путін провели телефонну розмову

Путін повідомив Трампу про необхідність налагодження спільної зі США роботи  в антитерористичному напрямі
Фото: ЕРА

Президент США Дональд Трамп і російський лідер Володимир Путін годину розмовляли по телефону про Україну, Сирію, ситуацію на Корейському півострові та в Афганістані.

Сьогодні президенти Росії та США Володимир Путін і Дональд Трамп провели телефонну розмову. Сторони обговорили війну в Україні та Сирії, а також загострення ситуації на Корейському півострові та ситуацію в Афганістані. Про це повідомляє прес-служба Кремля.

"Розглядаючи кризову ситуацію на південному сході України, президент Росії звернув увагу на відсутність реальної альтернативи для виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року", – ідеться в повідомленні.

Путін розповів Трампу, що Росія готова активно брати участь у довгостроковому політичному врегулюванні ситуації у Сирії. "Була думка про необхідність збереження суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Сирії, досягнення політичного врегулювання на принципах, які має бути вироблено під час максимально широкого внутрішньосирійського переговорного процесу", – повідомили у прес-службі Кремля.

Російський президент розповів американському колезі про свою зустріч із президентом Сирії Башаром Асадом, "на якій сирійський лідер підтвердив прихильність політичному процесу, проведення конституційної реформи та президентських і парламентських виборів".

Сторони також зійшлися на думці, що ситуацію на Корейському півострові треба вирішувати дипломатичним шляхом.

Повідомляють, що Путін знову "висловився на користь" налагодження спільної зі США роботи в антитерористичному напрямі та наголосив на важливості  координації зусиль між спецслужбами обох країн. "Цю тезу було підтримано президентом США", – зазначили у прес-службі.

"З обох сторін висловлено задоволення щодо проведеної розмови, яка була діловою і змістовною", – заявили у Кремлі.

За даними агентства Reuters, розмова президентів тривала приблизно годину.

11 листопада Путін і Трамп після короткого спілкування в кулуарах на полях саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у В'єтнамі схвалили спільну заяву щодо Сирії. Лідери двох країн "підтвердили важливість зон деескалації як тимчасового заходу щодо зниження насильства в Сирії, виконання домовленостей про припинення бойових дій, поліпшеня безперешкодного гуманітарного доступу та створення умов для остаточного політичного врегулювання конфлікту".