Трамп-молодший і Манафорт хочуть дати свідчення про втручання РФ у вибори на закритому засіданні юридичного комітету Сенату
Син президента США Дональд Трамп – молодший та екс-голова штабу нинішнього американського лідера Пол Манафорт мали відповісти на запитання юридичного комітету Сенату США під час відкритого засідання 26 липня, проте вони ведуть переговори, щоб зробити це на закритій зустрічі.
Син президента США Дональд Трамп – молодший та екс-голова штабу нинішнього американського лідера Пол Манафорт обговорюють із членами юридичного комітету Сенату можливість давання свідчень про втручання РФ в американські вибори на закритому засіданні, повідомило агентство Associated Press.
Вони мали відповісти на запитання сенаторів під час відкритих слухань, але наразі тривають консультації щодо цього питання. Агентство зазначає, що члени комітету не планують змушувати їх приходити на засідання, видавши повістки.
Сенатори Чак Грасслі й Даєнн Файнстайн обговорюють із Трампом-молодшим і Манафортом можливість вивчення низки документів у межах розслідування про втручання РФ у вибори.
9 липня газета The New York Times із посиланням на власні джерела написала, що Трамп-молодший 2016 року зустрівся з російським адвокатом Наталією Весельницькою, тому що вона обіцяла передати компромат на суперника Трампа на президентських виборах демократа Гілларі Клінтон.
11 липня син президента США у своєму Twitter опублікував листування із PR-спеціалістом і колишнім журналістом Робом Голдстоуном, який був посередником в організації зустрічі з Весельницькою. Голдстоун нібито переказав йому прохання про зустріч від російського співака Еміна Агаларова, із яким син Трампа був знайомий іще з 2013 року.
На зустрічі Трампа-молодшого з Весельницькою також були присутні Голдстоун, зять і радник президента США Джаред Кушнер, Манафорт, американський лобіст, у минулому радянський розвідник Ринат Ахметшин, перекладач та екс-співробітник Держдепартаменту США Анатолій Самочорнов.
Весельницька повідомила, що зустріч була пов'язана з розслідуванням справи компанії Prevezon Holdings російського підприємця Дениса Кацива (її клієнта, щодо нього у США вперше на практиці застосували "акт Магнітського").
18 липня представник Білого дому Шон Спайсер заявив, що на зустрічі не обговорювали нічого, крім заборони на усиновлення дітей із Росії та "закону Магнітського".