Трамп може заблокувати публікацію документів про вбивство Кеннеді – Politico
В адміністрації президента США Дональда Трампа вважають, що публікація секретних документів у справі про вбивство 35-го президента Джона Кеннеді може поставити під удар національну безпеку Сполучених Штатів, пише Politico.
Президент США Дональд Трамп, імовірно, заблокує публікацію кількох тисяч секретних документів, пов'язаних із вбивством 35-го президента США Джона Кеннеді 1963 року, повідомляє Politico з посиланням на джерела.
Національний архів США має розсекретити ще більше ніж три тисячі матеріалів Центрального розвідувального управління і Федерального бюро розслідувань щодо вбивства Кеннеді. Закон про їхнє опублікування підписав колишній президент США Джордж Буш 1992 року.
Як зазначає Politico, у Білому домі вважають, що публікація секретних документів може поставити під загрозу національну безпеку США, оскільки вони містять дані про останні розвідувальні і правоохоронні операції у Сполучених Штатах.
Джерела видання зазначають, що часткове розкриття інформації про вбивство Кеннеді все ж можливе. Спікер американської адміністрації Ліндсі Волтерс заявила Politico, що Білий дім спробує забезпечити публікацію максимально можливого обсягу даних до 26 жовтня – терміну, встановленого законом Буша.
Національний архів США почав публікацію документів, що стосуються вбивства Кеннеді, 24 липня. На той момент відкрили доступ до більше ніж 3,8 тис. документів ФБР і ЦРУ. Із них 400 раніше було повністю засекречено, ще приблизно 3,3 тис. – публікували частинами у відредагованому вигляді.
Кеннеді було смертельно поранено пострілом у голову 22 листопада 1963 року у Далласі (штат Техас), коли він їхав зі своєю дружиною Жаклін по Елм-Стріт. Спеціальна комісія, що розслідувала злочин, дійшла висновку, що вбивство було скоєно злочинцем-одинаком Лі Гарві Освальдом. Проте офіційну версію багато американців узяло під сумнів.
Колишній морський піхотинець Освальд проживав у СРСР із жовтня 1959-го до червня 1962 року і планував отримати радянське громадянство й освіту. Повернувся до США після одруження із Мариною Прусаковою і народження дочки Джун.
Освальда було вбито 24 листопада 1963 року під час перевезення з поліцейського управління Далласа до окружної в'язниці. Підозрюваного у вбивстві Кеннеді застрелив власник місцевого бару Джек Рубі.