Трамп презентував у Пентагоні нову стратегію протиракетної оборони США
Доповідь про національну протиракетну оборону, презентована президентом США Дональдом Трампом, містить нову стратегію США щодо захисту від ракет противника. Зокрема, у ній ідеться про космічну безпеку.
17 січня президент США Дональд Трамп оприлюднив у Пентагоні оновлену стратегію протиракетної оборони США, повідомляє Reuters.
Доповідь про національну протиракетну оборону (Missile Defence Review) містить нову стратегію США щодо захисту від ракет противника. Зокрема, у ній ідеться про космічну безпеку. Документ, презентований Трампом, пропонує вивчити перспективи створення космічної зброї, яка могла б збивати ракети противника.
За словами Трампа, мета цієї стратегії – виявити і знищити будь-яку ракету, запущену в бік США "в будь-якому місці й у будь-який час".
У доповіді йдеться, що Північна Корея продовжує становити надзвичайну загрозу і США повинні зберігати пильність. У ній також детально викладено побоювання щодо зростання можливостей Ірану, Росії та Китаю.
Трамп підкреслив, що "раніше у США не було всеосяжної стратегії протиракетної оборони".
Центр стратегічних і міжнародних досліджень повідомляє, що як загрози для США у програмі названо не тільки балістичні, але й гіперзвукові ракети, випробування однієї з яких наприкінці 2018 року відбулося в Росії. За даними "Немецкой волны", на орбіту пропонують виводити оснащені протиракетами безпілотники, які з космосу будуть збивати гіперзвукові ракети.
Для протидії ракетній загрозі з боку Ірану та КНДР США планують розробляти лазерні системи, які мають знищувати ворожі ракети вже незабаром після їх старту. У разі кризи стелс-винищувачі F-35, оснащені новітніми ракетами, мають патрулювати райони поблизу пускових установок противника.
У Білому домі заявили, що на першому етапі йдеться не про розроблення таких озброєнь, а лише про дослідження в цій сфері.
У червні 2018 року Трамп доручив Пентагону почати створення космічних військ. Американський президент заявив, що космічні війська будуть "окремим, але рівнозначним" різновидом військ у складі збройних сил.