Трамп: США доведеться конкурувати з "Північним потоком – 2". Думаю, ми будемо робити це успішно, тож просто бажаю їм успіхів
На думку президента США Дональда Трампа, Штати будуть дуже сильно конкурувати з російським газопроводом "Північний потік – 2".
Сполученим Штатам доведеться конкурувати з російським газопроводом "Північний потік – 2", сказав президент США Дональд Трамп під час спільної прес-конференції з російським колегою Володимиром Путіним, яку транслювали на каналі Білого дому у YouTube.
На думку Трампа, його слова, що російський президент є суперником, – це комплімент.
"Думаю, ми будемо конкурувати, коли йдеться про трубопровід. Я не впевнений, в інтересах він Німеччині чи ні, але це було рішення, яке вони ухвалили. Ми будемо конкурувати. Як ви знаєте, Сполучені Штати вже є або скоро будуть – думаю, що насправді вже є – найбільшими в нафтовому і газовому світі. Тому ми збираємося продавати СПГ (скраплений природний газ. – "ГОРДОН"), і нам доведеться конкурувати з трубопроводом. Думаю, що ми будемо успішно конкурувати, хоча (у Росії. – "ГОРДОН") є невелика перевага в питанні місцерозташування. Тому я просто бажаю їм успіхів", – зазначив він.
Трамп додав, що обговорив "Північний потік – 2" з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
Глава Білого дому підкреслив, що зараз США можуть видобувати газ, який ще кілька років тому видобути не могли.
"Тож зараз ми №1 у світі в цьому питанні. Думаю, що ми будемо дуже сильно конкурувати", – сказав Трамп.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який з'єднає Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його разом фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький називав газопровід новою гібридною зброєю Росії проти Заходу.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили будувати трубопровід на своїй території. Данія – поки що ні.
Київ наполягає, що Росія має зберегти транзит газу через територію України після будівництва "Північного потоку – 2". Путін заявляв, що постачання газу через Україну залежатиме від економічної доцільності.
Трамп 13 липня назвав "Північний потік – 2" жахливою трагедією.
Путін заявив сьогодні, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну і продовжити відповідний контракт, якщо "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" врегулюють спір у Стокгольмському арбітражі.