Трамп відмовився назвати Росію загрозою безпеці
Президент США Дональд Трамп заявив, що вважає загрозами для безпеки у світі багато країн, проте він не підкреслив окремої ролі Російської Федерації.
Президент США Дональд Трамп відмовився прямо назвати Росію загрозою безпеці, відповідаючи на запитання журналіста на спільному брифінгу з президентом Фінляндії Саулі Нійністьо після їхньої зустрічі у Вашингтоні 28 серпня, повідомляє The Hill.
Трамп заявив, що вважає загрозами багато країн.
Фінська репортерка запитала, чи вважає президент США Росію загрозою безпеці у світі. Трамп відповів, що вважає "багато країн загрозою безпеці, на жаль, якщо дивитися на те, що відбувається у світі сьогодні".
Він також додав, що було б добре, якби у США та Росії були гарні відносини, щоб забезпечити "мир у всьому світі".
Трамп підкреслив, що сподівається, що у Вашингтона та Москви все-таки гарні відносини. За його словами, він говорить про це "голосно та ясно" багато років.
3 серпня Трамп заявив, що відносини США з Росією після введення антиросійських санкцій Конгресом США перебувають у "небезпечно низькій точці".
Відносини Вашингтона та Москви погіршились у 2014 році – після анексії Криму Росією та початку бойових дій на сході України. Проти Росії в кілька етапів було введено санкції.
Під час передвиборчої кампанії та відразу після обрання президентом Трамп заявляв про намір налагодити відносини з Росією. У січні 2017 року він написав у Twitter, що мати гарні відносини з Росією – це добра справа, а не погана. На його думку, тільки нерозумні люди або дурні можуть уважати інакше.
2 серпня Трамп схвалив уведення нових санкцій проти Росії. Перед цим законопроект підтримали дві палати Конгресу: 25 липня – Палата представників ("за" проголосувало 419 конгресменів, "проти" – троє, утрималося – 12), 27 липня – Сенат ("за" було 98 сенаторів, "проти" – двоє).
Відразу після підписання закону президент заявив, що зробив це на користь національної єдності. За його словами, у законодавчого акта є серйозні недоліки, оскільки він, на думку Трампа, зазіхає на повноваження виконавчої влади та шкодить інтересам європейських союзників США й американським компаніям.
Документ скорочує максимальний термін ринкового фінансування російських банків, що перебувають під санкціями, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектору – до 30 днів. Також президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір вкласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово. Закон зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-які пом'якшення або скасування санкцій.
Коментуючи новий закон про санкції, російський прем'єр Дмитро Медведєв сказав, що "надії на поліпшення відносин з новою американською адміністрацією – кінець".