Трамп заявив, що США прагнуть уникнути війни з Іраном
Хоча Сполучені Штати більш підготовлені до конфлікту, ніж будь-яка країна за всю історію, вони намагаються не допустити конфронтації з Іраном після атаки безпілотників на саудівський нафтопереробний завод. Таку заяву зробив президент США Дональд Трамп.
Сполучені Штати хотіли б уникнути збройного конфлікту з Іраном. Про це 16 вересня заявив журналістам у Вашингтоні президент США Дональд Трамп, інформує Voice of America.
За його словами, США підготовлені до війни як жодна країна в історії, і саме тому прагнуть, щоб військового конфлікту не було. Можливості дипломатії ніколи не вичерпуються, підкреслив глава Білого дому.
Він спростував повідомлення, ніби давав обіцянки Саудівській Аравії захистити її. За словами Трампа, необхідно разом з Ер-Ріядом виробити спільні заходи; до цієї країни вирушить делегація на чолі з держсекретарем Майком Помпео.
На іншому брифінгу 16 вересня Трамп сказав, що будь-яке американське військове втручання в Ірані буде пропорційним нападам на нафтові об'єкти в Саудівській Аравії. За його словами, незабаром остаточно стане відомо, хто стояв за нападом безпілотників на нафтопереробний завод Saudi Aramco.
У ніч на 14 вересня на території заводу Saudi Aramco в Саудівській Аравії виникла пожежа. Відповідальність за запуск безпілотників на об'єкти саудівської нафтової компанії взяли на себе єменські сепаратисти-хусити.
У США вважають, що за атаками стоїть Іран. Державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео заявив, що Іран здійснив безпрецедентну атаку на світові енергопостачання, і закликав усі країни беззастережно засудити напад. Уряд США оприлюднив супутникові знімки, згідно з якими повітряного удару по нафтопереробному заводу Saudi Aramco в Саудівській Аравії не могло бути завдано з південного боку, тобто з Ємену. Атаку було проведено з території Ірану або Іраку, зробили висновок у Вашингтоні.
Трамп 15 вересня заявив, що Штати після інциденту – у повній бойовій готовності.
У Тегерані назвали твердження про причетність до атаки дронів "безглуздими".
Після повідомлень про атаку на Saudi Aramco вартість листопадових ф'ючерсів на нафту еталонної марки Brent зросла майже на 20%. Це рекордне за темпами зростання цін із 1988 року.