Трамп заявив, що запросить Путіна на наступний саміт G7, незважаючи на політичні наслідки
За словами президента США Дональда Трампа, багато учасників "групи семи" підтримують ідею про те, що президенту Росії Володимирові Путіну краще бути серед них.
Президент США Дональд Трамп заявив, що обов'язково запросить президента РФ Володимира Путіна на наступний саміт "Великої сімки", організатором якого буде його країна. Про це він заявив на брифінгу в Біарриці 26 серпня, повідомляє CNN.
На запитання, чи хвилюють його політичні наслідки повернення Росії у "Велику сімку", Трамп відповів, що йому "байдуже".
За словами глави Білого дому, багато хто вважає, що російському лідерові краще бути всередині, а не поза "групою семи". Усередині G7 чимало лідерів відчуває те саме, додав Трамп.
Росія брала участь у самітах неофіційного клубу найрозвинутіших країн світу з 1997 року. Країни G7 відмовилися від формату "Великої вісімки" в березні 2014 року через анексію Криму.
19 серпня 2019 року на зустрічі з Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що питання повернення до формату "Великої вісімки" і нормалізації відносин між Росією та ЄС залежить від урегулювання ситуації на сході України.
20 серпня Трамп зазначив, що попередній американський президент Барак Обама хотів виходу РФ із "Великої вісімки", але, на його думку, "набагато доречніше" було б залишити РФ у цьому блоці.
21 серпня телеканал CNN повідомив із посиланням на джерело, що Трамп і Макрон домовилися запросити Росію на саміт G7 у 2020 році.
Канцлерка ФРН Ангела Меркель і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон зійшлися на думці, що повернення Росії у "Велику вісімку" було б передчасним.
Під час вечері на офіційному відкритті саміту G7 Трамп сказав, що РФ потрібно дозволити повернутися в неофіційний клуб країн, адже для обговорення питань Ірану, Північної Кореї та Сирії необхідна присутність Росії. Водночас американського президента підтримав тільки прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте. Нейтральну позицію зайняв прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе. Інші лідери країн "Великої сімки" рішуче виступили проти цієї пропозиції, писало видання The Guardian.
26 серпня прессекретар Путіна Дмитро Пєсков зазначив, що приєднатися до "Сімки" на запрошення однієї з країн неможливо, тому що у G7 всі рішення ухвалюють консенсусом.