Transparency International занесла Росію до списку країн, які не борються з корупцією

Доповідь організації присвячена тому, як світові держави протидіють корупції під час здійснення міжнародних комерційних угод
Фото: transparency.org

Із 2014-го до 2017 року в Росії не було порушено жодної кримінальної справи про підкуп іноземних посадових осіб, заявили в міжнародній організації Transparency International.

У Росії вживають недостатньо заходів для боротьби з корупцією, зокрема з підкупом іноземних посадових осіб. Про це йдеться у звіті міжнародної організації Transparency International, опублікованому на її сайті 12 вересня.

Доповідь організації присвячена тому, як світові держави протидіють корупції під час здійснення міжнародних комерційних угод. До країн, які, на думку Transparency, не вживають необхідних заходів для протидії експорту корупції, окрім Росії, зарахували Японію, Південну Корею, Іспанію, Мексику, Бельгію, Ірландію, Польщу, Туреччину, Данію, Чехію, Люксембург, Словаччину, Фінляндію, Колумбію, Словенію, Болгарію, Естонію, Китай, Індію та Сінгапур.

Зі свого боку, серед тих, хто активно протидіє експорту корупції, експерти Transparency назвали владу США, Німеччини, Великобританії, Італії, Швейцарії, Норвегії та Ізраїлю.

За даними організації, із 2014-го до 2017 року в Росії не було порушено жодної кримінальної справи про підкуп іноземних посадових осіб. У Transparency зазначають, що в російських МВС і Слідчого комітету недостатньо налагоджена взаємодія як одне з одним, так і зі слідчими органами інших країн, які можуть розслідувати корупційні злочини.

За підсумками дослідження фахівці рекомендували російській владі публікувати у відкритому доступі дані про справи, пов'язані з корупцією за кордоном, і сприяти транскордонним розслідуванням.