Туреччина не пустила німецьких депутатів на базу НАТО

Турецька влада до цього забороняла відвідувати базу "Інджирлік"
Фото: EPA

Голова оборонного комітету бундестагу Вольфґанґ Гельміх заявив, що німецькі депутати повинні мати можливість відвідати своїх солдатів на базі НАТО "Конья" незалежно від того, як Анкара оцінює двосторонні відносини з Берліном.

Влада Туреччини відмовилася пускати німецьких депутатів на авіабазу НАТО у провінції Конья. Про це 14 липня у коментарі Deutschlandfunk розповів голова оборонного комітету Бундестагу Вольфґанґ Гельміх.

За його словами, Туреччина пояснила своє рішення станом двосторонніх відносин із Берліном.

На базі "Конья" розміщено приблизно 20–30 німецьких солдатів, які беруть участь в операції міжнародної коаліції проти терористичного угруповання "Ісламська держава".

Гельміх підкреслив, що німецькі депутати повинні мати можливість відвідати своїх солдатів незалежно від того, як Анкара оцінює двосторонні відносини з Берліном. Він додав, що за таких умов не бачить можливості продовжити мандат на розміщення військових на цій базі, який закінчується наприкінці року.

На початку липня німецька влада почала виведення солдатів із розташованої в Туреччині бази "Інджирлік", де було розміщено приблизно 260 німецьких військовослужбовців, шість літаків-розвідників "Торнадо" та один літак-заправник. Ці сили також були залучені до боротьби з ІДІЛ. Тепер авіацію і військовий контингент буде перебазовано до Йорданії.

Причиною того, що німецькі військові покинули "Інджирлік", стали заборони турецького уряду на відвідування німецькими парламентаріями військового контингенту, розквартированого там, зазначає "Немецкая волна".

Як обґрунтування висували різні приводи, зокрема ухвалення Бундестагом резолюції, в якій події 1915 року в Османській імперії були визнані геноцидом вірменського народу. Наступним приводом стало надання Берліном політичного притулку турецьким військовим, що втекли з країни після невдалої спроби путчу в липні 2016 року.