У Бангладеш із М'янми втекло 817 тис. представників рохінджа
Більшість біженців рохінджа в Бангладеш живе в переповнених імпровізованих поселеннях, зазначає Міжнародна організація з міграції.
Із 25 серпня приблизно 604 тис. представників народу рохінджа втекли з М'янми в Бангладеш. Про це повідомила Міжнародна організація з міграції.
Загалом у Бангладеш зараз проживає 817 тис. біженців рохінджа.
Більшість новоприбулих живе в переповнених імпровізованих поселеннях, зазначає організація.
Загострення в М'янмі почалися після того, як 25 серпня члени створеної у жовтні 2016 року "Армії порятунку рохінджа Аракана" провели скоординовану атаку на кілька поліцейських постів і базу м'янманської армії. Загинуло 12 силовиків і 77 повстанців, писало місцеве видання The Financial Express. Після цього війська уряду М'янми почали "антитерористичну операцію".
У підсумку країну стали покидати представники народності рохінджа, повідомила представник управління верховного комісара ООН у справах біженців Вівіан Тан.
Сили безпеки країни спалили приблизно 200 сіл мусульман рохінджа, ідеться в заяві глави Місії ООН з установлення фактів Марзукі Дарусмана.
Лікарі, які лікують мусульман рохінджа, що втекли в Бангладеш із М'янми, заявляють, що бачили десятки жінок із травмами, які свідчать про сексуальне насильство.
Попередні військові режими М'янми позбавили рохінджа громадянства і цивільних прав. Мусульмани становлять лише 4% від загального населення країни, тоді як більшість – 89% – буддисти.