Лікарі повідомляють, що десятки жінок у М'янмі зазнали сексуального насильства

Лікарі кажуть, що жінки у М'янмі зазнають сексуального насильства з боку військових
Фото: EPA

Чиновники М'янми відкидають звинувачення в тому, що військовослужбовці ґвалтують жінок мусульманської громади рохінджа.

Медики, що лікують мусульман рохінджа, які втікають до Бангладеш із М'янми, заявляють, що бачили десятки жінок із травмами, які свідчать про сексуальне насильство, повідомляє Reuters.

Медичні працівники, які працюють у бангладешському окрузі Кокс-Базар, розповіли Reuters, що з кінця серпня лікували понад 25 зґвалтованих жінок, які втекли із М'янми. Усі постраждалі кажуть, що в насиллі винні солдати.

Чиновники М'янми такі звинувачення відкидають.

Лікарі із клініки, відкритої Міжнародною організацією з міграції в таборі для біженців у Бангладеш, заявили, що до них зверталися сотні жінок, які казали, що зазнали сексуального насильства в жовтні й листопаді минулого року. За даними медиків, із початку загострення в серпні звертається по допомогу менше зґвалтованих жінок, однак їхні травми серйозніші.

20-річна мусульманка розповіла, що солдати витягли її за волосся й побили пістолетом, перш ніж зґвалтувати.

За словами лікарів, під час обстежень вони часто бачать травми, які свідчать про насильницьке проникнення та побиття, виявляють колото-різані рани.

Загострення у М'янмі почалося після того, як 25 серпня члени створеної в жовтні 2016 року "Армії порятунку рохінджа Аракана" провели скоординовану атаку на кілька поліцейських постів і базу м'янманської армії. Загинули 12 силовиків і 77 повстанців, писало місцеве видання The Financial Express. Після цього війська уряду М'янми почали "антитерористичну операцію".

Унаслідок цього із країни почали втікати представники народності рохінджа, повідомила представник управління верховного комісара ООН у справах біженців Вівіан Тан. Загалом із країни втекло приблизно 429 тис. людей.

За даними ООН, кількість жертв насильства у М'янмі може перевищувати 1 тис. осіб.

Сили безпеки країни спалили приблизно 200 сіл мусульман рохінджа, ідеться в заяві глави Місії ООН з установлення фактів Марзукі Дарусмана.

Попередні військові режими М'янми позбавили рохінджа громадянства та громадянських прав. Мусульмани становлять лише 4% від загального населення країни, тоді як переважна більшість – 89% – буддисти.