У Білому домі назвали голосування за імпічмент Трампа "найганебнішим політичним епізодом в історії нації"

Білий дім: Американський народ не можна обдурити такою ганебною поведінкою
Фото: ЕРА

Президент США Дональд Трамп вважає, що Сенат Конгресу США, більшість у якому складається з республіканців, не допустить усунення його від влади, про це йдеться в заяві Білого дому.

У Білому домі назвали голосування за імпічмент президента США Дональда Трампа в Палаті представників Конгресу "найганебнішим політичним епізодом в історії нації". Про це йдеться в заяві пресслужби адміністрації президента, оприлюдненій 18 грудня.

"Не діставши жодного республіканського голосу й не надавши жодних доказів неправомірних дій, демократи висунули незаконні статті імпічменту президенту через Палату представників. Демократи вирішили діяти на однопартійній основі, незважаючи на те, що президент не зробив абсолютно нічого поганого. Дійсно, тижні слухань довели, що він не зробив нічого поганого", – ідеться в документі.

У Білому домі зазначили, що "протягом усього фіктивного імпічменту демократами Палати представників президенту було відмовлено у фундаментальній справедливості та належній правовій процедурі відповідно до закону".

Слухання в Палаті представників там назвали "неконституційною пародією".

"Американський народ не можна обдурити такою ганебною поведінкою", – вважають в адміністрації Трампа.

На думку президента, Сенат, більшість у якому складається з республіканців, не допустить усунення його від влади.

"Він готовий до наступних кроків і впевнений, що його повністю реабілітують. Президент Трамп буде й надалі невпинно працювати над задоволенням потреб і пріоритетів американського народу, як він це робив із дня свого вступу на посаду", – ідеться в заяві Білого дому.

24 вересня спікерка Палати представників, представниця Демократичної партії Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск глави Білого дому на Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.

25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа й Зеленського. Із неї випливає, що президент порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.

Демократи 10 грудня назвали статті, за якими обвинувачують Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування.

Трамп заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США, коли просив президента України Володимира Зеленського втрутитися у вибори президента США 2020 року, вважають конгресмени.

У Білому домі заявили, що Трамп хоче якнайшвидшого розгляду питання про імпічмент у Сенаті.

Американський президент перед голосуванням у Палаті представників надіслав лист Пелосі. Він назвав розслідування щодо нього "безпрецедентним і антиконституційним зловживанням владою, яке не має аналогів у майже 250-річній історії американського законодавства". Трамп висловив думку, що і Пелосі, і вся Демократична партія стали заручниками своїх найрадикальніших членів.

На засіданні ввечері 18 грудня Палата представників схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа. Він став третім президентом США, якому оголосила імпічмент Палата представників.