У Білому домі розкритикували блокування міграційного указу Трампа
Рішення федерального суду штату Гаваї про блокування оновленої версії міграційного указу президента Дональда Трампа "підриває зусилля щодо гарантування безпеки американського народу", зазначили в Білому домі.
Білий дім розкритикував блокування останньої версії міграційного указу президента США Дональда Трампа судом штату Гаваї. Про це йдеться в заяві відомства.
Зазначають, що "небезпечне й помилкове рішення суду підриває зусилля президента щодо гарантування безпеки американського народу".
Міністерство юстиції США планує "наполегливо захищати правомірну дію президента".
Білий дім пояснив, що обмеження на в'їзд у США "поширюється на країни на основі їхньої нездатності або небажання обмінюватися критично важливою інформацією, необхідною для безпечної перевірки заявок, а також оцінки загроз, пов'язаних із тероризмом, нестабільністю та іншими серйозними проблемами національної безпеки".
"Ми переконані в тому, що судові органи в кінцевому підсумку підтримають правомірну і необхідну дію президента", – підкреслюють у повідомленні.
17 жовтня федеральний суддя Гавайських островів Деррік Вотсон заблокував оновлену версію міграційного указу Трампа.
Документ мав запровадити з 18 жовтня заборону на в'їзд громадянам Ірану, Лівії, Сирії, Ємену, Сомалі, Чаду та Північної Кореї, а також деяким посадовцям із Венесуели.
У суді не оскаржували заходи щодо КНДР і Венесуели – сьогодні вони набули чинності.
Вотсон уже блокував попередню версію міграційного указу президента США в березні.
Згідно з його висновком, оновлений у вересні документ також не містить переконливих доказів, що в'їзд у США громадян зазначених держав зашкодить інтересам країни.
У січні Трамп підписав указ, який запроваджував "екстремально жорсткі заходи перевірки" мігрантів. Низка американських федеральних судів заблокувала ініціативу.
Глава Білого дому змушений був вносити правки в документ.