У Британії діє секретна мережа для просування злочинних інтересів РФ та переслідування ворогів Путіна – The Guardian
Згідно зі звітом, підготовленим британським фінансистом Вільямом Браудером, у секретній мережі, яка просуває інтереси Росії у Британії, беруть участь представники лейбористської та консервативної партій, колишні співробітники розвідки й дипломати, а також провідні компанії зі зв'язків із громадськістю.
У Великобританії діє мережа британських політиків і консультантів, які сприяють просуванню злочинних інтересів Росії та "переслідують" ворогів президента РФ Володимира Путіна в Лондоні. Про це пише The Guardian, посилаючись на звіт, підготовлений фінансистом Вільямом Браудером.
У звіті йдеться, що в "західній буферній мережі" беруть участь представники лейбористської та консервативної партій, колишні співробітники розвідки й дипломати, а також провідні компанії зі зв'язків із громадськістю. Деякі з них діють в інтересах Росії "несвідомо", інші – точно знають, на кого працюють.
За словами Браудера, Кремль використовує фахівців для "маскування своїх державних і кримінальних інтересів", а також для "нападок на критиків Путіна", "посилення російської пропаганди й дезінформації" та "полегшення і приховування масштабних операцій із відмивання грошей".
Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав звинувачення Браудера неправдивими й "абсолютно безпідставними".
Як зазначає The Guardian, звіт підготували в листопаді минулого року і презентували членам британського парламенту й уряду.
Браудер був одним з ініціаторів ухвалення у США, Канаді й низці інших країн "законів Магнітського", які передбачають візові та економічні санкції щодо осіб, причетних до порушень прав людини. У РФ Браудера було двічі заочно засуджено й обидва рази до дев'яти років колонії (за обвинуваченням у податкових махінаціях і несплаті податків).
Він заявляв, що в нього є докази виведення в Європу доходів від шахрайських дій громадян Росії на $230 млн.
Аудитор Hermitage Capital Магнітський, який заявив про функціонування цих схем, помер у 2009 році у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років через проблеми із серцем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, щоб змусити його замовкнути щодо виявлених ним податкових зловживань співробітниками правоохоронних органів.
Браудер часто критикує російську владу. Він вважає президента РФ Володимира Путіна найбагатшою людиною у світі й оцінює його статки у $200 млрд.