У Брюсселі відбулися переговори глав МЗС Азербайджану та Вірменії щодо питання Нагірного Карабаху
Глава міністерства закордонних справ Азербайджану Ельмар Мамед'яров і його вірменський колега Зограб Мнацаканян домовилися про чергові кроки в переговорах щодо ситуації в Нагірному Карабасі.
Міністри закордонних справ Вірменії та Азербайджану Зограб Мнацаканян і Ельмар Мамед'яров 11 липня в межах саміту НАТО у Брюсселі провели переговори щодо врегулювання нагірно-карабаського конфлікту. Про це повідомив на своїй сторінці у Twitter прес-секретар МЗС Вірменії Тигран Балаян.
У зустрічі брали участь також співголови Мінської групи ОБСЄ Ігор Попов (Російська Федерація), Стефан Вісконті (Франція) та Ендрю Шефер (США) і представник глави ОБСЄ Анджей Каспшик.
Глава прес-служби МЗС Азербайджану Хікмет Гаджиєв розповів виданню Trend.az, що "відбувся обмін думками щодо чергових кроків для просування переговорного процесу і планів діяльності співголів".
МЗС Вірменії поки не коментувало зустрічі, але експерти до цього пояснювали виданню Panorama.am, що вона матиме "ознайомчий характер", оскільки Мнацаканян, призначений на посаду 12 травня, уперше побачився з Мамед'яровим у ролі міністра.
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.
Азербайджан уважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
У лютому 2018 року президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Вірменія "стала заручницею своєї загарбницької політики". За його словами, стратегічна мета Азербайджану – не тільки врегулювання нагірно-карабаського конфлікту, а й повернення в Іреван (так в Азербайджані називають столицю Вірменії Єреван).