У Франції відбулася 26-та демонстрація "жовтих жилетів". Затримано понад 30 осіб, є постраждалі
За даними міністерства внутрішніх справ Франції, на 26-ту акцію протесту по всій країні вийшло приблизно 18 тис. осіб, зокрема 1,2 тис. – у Парижі. В Нанті і Ліоні, де демонстрації переросли у сутички між "жовтими жилетами" та поліцією, в маніфестації брало участь 2 тис. осіб.
11 травня у Франції відбувалася 26-та акція "жовтих жилетів", під час якої поліція затримала понад 30 осіб, інформує телеканал BFMTV.
Повідомляють, що мирні демонстрації в Нанті і Ліоні переросли в сутички з поліцією.
На вулицях Ліона правоохоронці нарахували приблизно 2 тис. учасників маніфестації. Протестувальники кидали в поліцейських пляшки, каміння і петарди, у відповідь до демонстрантів застосували сльозогінний газ.
BFMTV зазначає, що під час зіткнень у Ліоні постраждало не менше ніж 10 поліцейських і принаймні один учасник протесту. Затримали дев'ятьох осіб.
Напруженість ситуації в Нанті переросла в протистояння між протестувальниками і поліцією, демонстранти кидали фаєри в правоохоронців.
Поліцейські застосували до "жилетів" сльозогінний газ і травматичну зброю. 29 осіб затримано, один із журналістів стверджує, що його поранили в живіт, зазначає канал.
Загалом, за даними міністерства внутрішніх справ Франції, на акцію протесту по всій країні вийшло приблизно 18 тис. осіб, зокрема 1,2 тис. – у Парижі.
Це одна з найменш численних акцій "жовтих жилетів" від початку руху, підкреслює BFMTV.
У зв'язку з рішенням уряду Франції підвищити з 2019 року податок на дизельне пальне і бензин у середині листопада 2018 року почалися акції протесту. Мітингувальники заявляли, що підвищення призведе до зростання цін, в уряді пояснили ці плани боротьбою за охорону навколишнього середовища.
Протестний рух дістав назву "жовті жилети", оскільки демонстранти одягнені у флуоресцентні жилети, які повинні бути в усіх автомобілях Франції.
1 грудня протести переросли у заворушення. Мітингувальники кидали каміння, зводили барикади, перевертали і підпалювали машини. Поліція застосувала сльозогінний газ і водяні гармати. Демонстранти також розмалювали стіни Тріумфальної арки і пошкодили її статуї.
5 грудня президент Франції Еммануель Макрон на тлі масових акцій протесту відмовився від планів підвищити податок на пальне. Однак протести і заворушення не припинилися.
Мітингувальники виходять на акції щовихідних.