У Грузії протестувальники почали зводити барикади під парламентом
Учасники антиурядових мітингів у Тбілісі заблокували всі три входи в будівлю законодавчого органу й оголосили про початок пікетування парламенту.
У столиці Грузії Тбілісі учасники антиурядових мітингів почали зводити барикади під парламентом. Про це 17 листопада повідомили "Новости-Грузия".
У центрі міста протестувальники перекрили вулицю братів Зубалашвілі мішками з піском та будівельним сміттям.
Мішки з піском і дрова привезли лідери опозиційної партії депутат Гіга Бокерія й колишній мер Тбілісі Гігі Угулава. Вони вимагали, щоб поліція пропустила до місця пікету вантажну машину, проте їм відмовили, посилаючись на заходи безпеки. У підсумку опозиціонери самостійно перенесли мішки з автомобіля.
Як пише видання, протестувальники оголосили про початок пікетування парламенту й заблокували всі три входи в будівлю законодавчого органу.
Демонстранти вимагають відставки уряду, нових правил комплектації Центральної виборчої комісії, проведення дострокових парламентських виборів за пропорційною виборчою системою і звільнення політв'язнів, яких затримали під час минулих протестів у червні.
20 червня у Тбілісі кілька тисяч людей вимагали відставки спікера парламенту, голів МВС та Служби держбезпеки. Люди вигукували антиросійські гасла. Частина демонстрантів прорвалася в будівлю парламенту.
Приводом до початку маніфестацій у столиці Грузії став скандал на засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я. Її президент, росіянин Сергій Гаврилов, вирішив вести засідання із крісла спікера грузинського парламенту. Опозиція зірвала роботу асамблеї і змусила російську делегацію спішно покинути Тбілісі.
Проти учасників акції поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі. Під час масових протестів приблизно 240 людей дістало поранення.
Унаслідок політичної кризи голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе подав у відставку, а експрем'єр-міністр Грузії, лідер керівної партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі заявив, що парламентські вибори 2020 року буде проведено за пропорційною системою, на чому наполягали протестувальники.
14 листопада парламент провалив законопроєкт, який передбачає проведення 2020 року парламентських виборів за пропорційною виборчою системою. Законопроєкт підтримав 101 депутат за необхідних 113 голосів.
17 листопада тисячі людей влаштували масову акцію протесту.