У Європі після введення карантину повітря стало чистішим – супутникові дані
Європейське космічне агентство зауважило значне зниження концентрації діоксиду азоту у великих європейських містах порівняно з аналогічним періодом минулого року.
У кількох великих містах Європи, серед яких Париж, Мадрид і Рим, помітно знизилася концентрація діоксиду азоту. Про це свідчать дані із супутника Copernicus Sentinel-5P, який веде моніторинг погоди та забруднення повітря, повідомив 27 березня сайт Європейського космічного агентства (ESA).
Повітря стало чистішим у зв'язку із запровадженням карантинних заходів через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19, вважають учені з Королівського нідерландського метеорологічного інституту.
Вони порівняли супутникові карти середини березня 2019 року і цього самого періоду 2020 року. Дані за 10 днів використовують для усереднення метеорологічної мінливості – погода впливає на показники діоксиду азоту. Висновок фахівців – зниження забруднення та карантинні заходи взаємопов'язані.
Точніші дані про вплив зниження промислових викидів та викидів транспорту на хімічний склад атмосфери в Європі оприлюднять пізніше.
В інституті зазначили, що концентрація діоксиду азоту над Китаєм, де суворий карантин діяв два місяці, також стала меншою.
Спалах COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За підрахунками телеканала CNN, через коронавірус на карантині перебуває третина населення планети – приблизно 2,5 млрд людей.