У Канаді через суд вимагають від Ірану $1,1 млрд компенсації за загиблих у літаку МАУ
Позов проти Ірану, який збив літак МАУ, подано у Вищий суд Онтаріо від імені Джона Доу, анонімного родича одного з пасажирів із Канади, загиблих під час авіакатастрофи.
Адвокат із Канади Джон Арнольд подав у Вищий суд Онтаріо в Торонто позов від імені свого клієнта проти влади Ірану за збитий літак "Міжнародних авіаліній України" (МАУ), пасажирами якого були, зокрема, канадці. Про це 7 лютого повідомило агентство Reuters.
Від Ірану мають намір отримати компенсацію в розмірі $1,1 млрд (1,5 млрд канадських доларів).
Ім'я головного позивача вказано як Джон Доу, за ним ховається анонімний родич одного із загиблих пасажирів. Анонімність пов'язана з тим, що в Ірані перебувають його родичі, які можуть постраждати від іранської влади.
У позовній заяві йдеться, що катастрофа літака МАУ була "навмисним терористичним актом".
У документі згадують, зокрема, верховного лідера Ірану аятолу Алі Хаменеї та іранських воєначальників.
Арнольд вважає, що судовий процес може тривати "роками".
Агентство зазначає, що про іранські активи в Канаді, які можна було б забрати як забезпечення позову, нічого невідомо.
Пасажирський літак Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України", який прямував рейсом PS752 Тегеран – Київ, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 57 громадян Канади.
Спочатку влада Ірану наполягала на технічній несправності або нещасному випадку як головній причині катастрофи, однак 11 січня Генштаб збройних сил Ірану визнав, що літак МАУ збили іранські військові. У відомстві стверджували, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції й "за формою та висотою польоту був схожим на ворожий об'єкт".
20 січня в офіційному звіті Іран визнав, що дві ракети "Тор-М1" класу "земля – повітря" було випущено по повітряному судну за три хвилини після вильоту з аеропорту "Імам Хомейні".