У Конгресі США республіканці зірвали давання свідчень у розслідуванні діяльності Трампа
Співробітниця Пентагону Лора Купер прибула в Конгрес США для давання свідчень комітетам, які вивчають діяльність президента США Дональда Трампа в межах імовірного імпічменту. Сенатори від Республіканської партії завадили їй це зробити.
23 жовтня сенатори Конгресу США, що представляють Республіканську партію, зірвали давання свідчень у комітетах, які вивчають діяльність президента США Дональда Трампа в межах процедури, яка може призвести до імпічменту. Про це повідомляє Reuters.
Показання прибула давати в закритому режимі співробітниця міністерства оборони Лора Купер, однак республіканці увірвалися в зал і завадили їй це зробити.
Щоб очистити приміщення для слухань, викликали поліцію Капітолія.
Агентство зауважує, що республіканці висловлювали протест проти встановлених демократами правил проведення розслідування, які передбачають слухання в закритому режимі й нерозголошення стенограм показань свідків.
Представник Демократичної партії в Конгресі Тед Ліу вважає, що республіканці "в паніці" й намагаються зупинити розслідування, яке може призвести до імпічменту Трампа.
24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа через скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського під час липневої телефонної розмови.
Трамп просив Зеленського відновити розслідування діяльності в Україні сина свого ймовірного суперника на виборах президента США 2020 року Джо Байдена Гантера.
Свідчення в межах розслідування давали в комітетах Конгресу США колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, посол США у Європейському союзі Гордон Сондленд, колишній заступник держсекретаря Джордж Кент, екскуратор напряму Європи та Росії в Національній раді безпеки США і ексрадниця Трампа з питань Росії Фіона Гілл, а також американський дипломат Майкл Маккінлі, який донедавна був радником держсекретаря Майка Помпео.