У Кремлі почали вивчати ставлення росіян до Навального після акцій протесту
Після протестних акцій 12 червня Кремль доручив соціологам вивчити ставлення росіян до діяльності опозиційного політика Олексія Навального.
Російські соціологи за завданням Кремля почали масштабне вивчення ставлення росіян до діяльності опозиційного політика Олексія Навального. Про це повідомила "Русская служба ВВС" із посиланням на соціологів і учасників опитувань.
Моніторинг протестних настроїв й опитування у фокус-групах, що складаються з жителів Москви віком від 15 до 17 років, провели Фонд "Громадська думка" (ФГД) і Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД).
Одна з учасниць дослідження, Олена Нарвська, розповіла, що респондентів запитували, які події змусять їх втратити довіру до Навального. Інформацію підтвердив знайомий з опитуванням соціолог. У ФГД підтвердили факт проведення опитування, проте не уточнили, хто був замовником дослідження.
Джерело видання, близьке до адміністрації президента, пояснило, що соціологи ВЦВГД працювали на замовлення Кремля.
Учасниця опитування ВЦВГД Юр'єва Ірина зазначила, що її запитали, чи знає вона про акції 26 березня й 12 червня і як ставиться до чинної влади та корупції. Також, за її словами, у дослідженні було запитання: чи має президент РФ Володимир Путін реагувати на протести і чи є від них ефект.
За даними ВВС, в інших містах також набирають людей для фокус-груп.
13 грудня 2016 року Навальний оголосив про рішення брати участь у виборах президента Росії. Він заявив, що йде на вибори "з програмою про те, як зробити Росію справедливою й сучасною".
Російський телеканал "Дождь" із посиланням на власні джерела в президентській адміністрації повідомив, що якщо раніше питання про допуск Навального до виборів у Кремлі обговорювали, то зараз такий сценарій визнано "шкідливим".
Голова Державної думи РФ В'ячеслав Володін заявив, що участь Навального у виборах президента – це "тема, якої немає".