У Мінську другий день поспіль триває акція проти інтеграції Білорусі та РФ
Учасники акції протесту в Мінську проти інтеграції з Росією сьогодні прийшли до російського посольства і вимагали ухвалити резолюцію активістів на підтримку незалежності Білорусі.
Сьогодні у Мінську триває акція протесту проти поглиблення інтеграції Білорусі та Росії, на мітинг прибули жителі з різних міст країни, пише видання "Хартия 97".
На сьогоднішній акції міліція пробує затримувати людей, проте учасники намагаються не допустити цього.
"Одностайно ухвалено резолюцію учасників акції на підтримку незалежності Білорусі. У резолюції висловлено протест проти так званої глибокої інтеграції Білорусі та Росії, підписання "дорожніх карт", заявлено про нелегітимність будь-яких угод, які підпишуть уряди Білорусі та Росії. Угод, підписаних диктаторами [Олександром] Лукашенком і [Володимиром] Путіним та їхніми довіреними особами, білоруси не визнають і не будуть їм підкорятися. Учасники акції закликають міжнародну спільноту до солідарності з білоруським народом, не визнавати легітимними їхніх угод і ввести санкції за їх підписання", – пише видання.
Учасники акції вирушили в хід вулицями міста, їхня кількість налічує кілька тисяч.
Після того, як співробітники ДАІ зупинили автомобіль, який привітав учасників ходу сигналом, активісти оточили правоохоронців із вимогою відпустити водія, зазначає видання.
Згодом активісти прийшли до посольства Росії в Білорусі і вимагали передати свою резолюцію російським дипломатам. "Хартия 97" пише, що будівлю посольства взяли в кільце білоруські спецпризначенці.
"Радые Свабода" повідомляє, що організатори акції закликають не вступати в конфлікт із силовиками.
"Білоруси – мирні люди, але не дадуть, щоб хтось ходив по нашій батьківщині", – заявив один із організаторів Павло Северинець.
Союзну державу Росії та Білорусі створили 2 квітня 1997 року президент Росії Борис Єльцин і Лукашенко. Вона передбачає максимальне об'єднання двох країн аж до м'якого варіанта федерації. У її межах планували поетапне формування єдиного простору в політичній, економічній, військовій, митній, валютній, юридичній, гуманітарній сферах. Активна інтеграція тривала до моменту приходу в Росії до влади Володимира Путіна. Після цього інтеграційні процеси практично завмерли. У 2011 році на тлі потепління відносин Мінська та Москви проєкт Союзної держави знову взяли до виконання.
Наприкінці 2018 року російське видання "Московский комсомолец" написало, що Лукашенко під час перемовин із Путіним 25 грудня 2018 року погодився на уніфікацію законодавства із РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку і єдину валюту.
У січні 2019 року Лукашенко назвав розмови про ймовірне об'єднання з Росією дурними і притягнутими за вуха, а в лютому закликав не вірити і не читати заяв про ймовірну втрату суверенітету Білорусі.
17 квітня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розповів, що Білорусі від Москви надійшли пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.
16 вересня видання "Коммерсантъ" із посиланням на джерело в російському уряді повідомило, що Росія і Білорусь мають намір із січня 2021 року об'єднати економіки. Глава білоруського міністерства закордонних справ Володимир Макей заявив, що влада Росії та Білорусі планує розпочати роботу над єдиним Податковим кодексом.
29 листопада посол Білорусі в Москві Володимир Семашко заявив, що мета Білорусі та РФ створити єдиний парламент та уряд не змінилася. За даними білоруського видання "Наша Ніва", у посольстві Білорусі стверджують, що слова Семашка вирвали з контексту. Лукашенко сказав, що Білорусь не збирається бути у складі інших держав, "навіть братньої Росії".
7 грудня в Сочі відбулися переговори Путіна і Лукашенка, останній покинув РФ після п'ятигодинної зустрічі без заяви для преси.
Сочинські переговори проводили на тлі протестів проти інтеграції двох країн у Білорусі.