У Москві поліція затримала трьох чоловіків за одиночні пікети на підтримку "Свідків Єгови"
За словами одного із затриманих, Олега Хорькова, активісти стояли в різних місцях у метро з плакатами з написами "проти ув'язнення "Свідків Єгови".
7 квітня в Москві поліція затримала трьох чоловіків, які вийшли до станції метро з поодинокими пікетами на підтримку "Свідків Єгови". Про це "ОВД-Инфо" розповів один із затриманих, Олег Хорьков.
За словами Хорькова, його разом з активістами Федором Міляєвим і Максимом Наумовим везуть у відділ поліції. Він додав, що учасники акції стояли в різних місцях у метро з плакатами з написами "проти ув'язнення "Свідків Єгови".
Підставою для затримання поліцейські назвали згадку забороненої в Росії організації. Дорогою у відділ співробітники заявили, що збираються відібрати в учасників акції всі речі.
У Росії 20 квітня 2017 року за позовом міністерства юстиції РФ було ухвалено рішення про заборону "Свідків Єгови". Сторона обвинувачення вказувала на поширення регіональними представниками "Свідків Єгови" екстремістської літератури і пропаганду заборони на переливання крові.
Верховний суд постановив ліквідувати управлінський центр "Свідків Єгови" в Росії та 395 місцевих організацій. Майно організації конфіскували на користь держави.
17 липня апеляційна колегія Верховного суду РФ визнала законним рішення про заборону "Свідків Єгови".
На сайті "Свідків Єгови" ще у вересні 2016 року повідомляли, що екстремістську літературу їм підкидають російські силовики. Як доказ публікували записи з камер відеоспостереження.
За даними російського представництва забороненої організації, релігію "Свідків Єгови" активно сповідують у країні 175 тис. осіб.
У ЄС засудили рішення про заборону "Свідків Єгови" в Росії.
У 2018 році відбулися масові обшуки і затримання "Свідків Єгови" в анексованому Криму.
6 лютого 2019 році російський суд за звинуваченням в "екстремізмі" засудив до шести років колонії члена релігійної громади "Свідки Єгови" Дениса Крістенсена. Верховний комісар ООН із прав людини Мішель Бачелет назвала вирок "небезпечним прецедентом" і порушенням права на свободу релігії.