У МЗС РФ назвали "ганебними" обвинувачення 12 офіцерів російської розвідки у втручанні у президентські вибори у США
13 липня міністерство юстиції США повідомило, що у 2016 році офіцери Головного розвідувального управління намагалися зламати комп'ютерні мережі комітету Демократичної партії США і сервіси президентської кампанії кандидата Гілларі Клінтон. Міністерство закордонних справ РФ уважає це "брехливою інформацією".
Обвинувачення 12 росіян у втручанні у вибори американського президента, які висунуло міністерство юстиції США, "нічим не підкріплені". Про 13 липня заявив департамент інформації і друку міністерства закордонних справ Росії.
Згідно з комюніке, "із нагромадження конспіративних схем" із боку влади США "зовсім не випливає, що 12 зазначених осіб є співробітниками Головного розвідувального управління РФ".
"Викликає жаль, що у Вашингтоні стало нормою тиражування брехливої інформації, а кримінальні справи заводять із явних політичних мотивів. Залишається запитання: як довго там будуть продовжувати ламати цю ганебну комедію, яка безчестить США. Адже рано чи пізно її ініціаторам доведеться відповідати за збитки, яких вони зі своїх вузькокорисливих інтересів завдали і продовжують завдавати американській демократії, підриваючи довіру до неї", – підкреслили у МЗС РФ.
Відомство також уважає метою нових обвинувачень погіршення атмосфери перед самітом президента РФ Володимира Путіна і президента США Дональда Трампа в Гельсінкі.
13 липня мін'юст США повідомив, що у 2016 році офіцери ГРУ робили постійні спроби зламати комп'ютерні мережі комітету Демократичної партії США і сервіси президентської кампанії кандидата Гілларі Клінтон, а також "опублікували цю інформацію в інтернеті під іменами DCLeaks, Guccifer 2.0 та через іншу особу". Водночас у Вашингтоні визнали, що не можуть стверджувати про вплив обвинувачених на результат президентських виборів.
16 лютого у впливі на виборчу кампанію у США також обвинуватили три російські організації та 13 громадян РФ.
Про втручання Кремля влада США вперше заявила ще в жовтні 2016 року. За їхніми даними, почати кампанію наказав особисто Путін. У Москві ці обвинувачення назвали "нісенітницею".