У МЗС Росії пообіцяли вибудувати з Іраном "ешелоновану оборону" від санкцій США

Рябков: Проблеми нікуди не зникають, їх не стає менше
Фото: ЕРА

Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков уважає, що США намагаються зірвати ядерну угоду з Іраном на догоду власним уявленням про правильне і неправильне. І заявив, що Росія буде цьому протистояти.

Росія разом з Іраном має намір протистояти американським санкціям після відмови США від Спільного всеосяжного плану дій (СВПД). Про це в опублікованому 11 вересня інтерв'ю "Российской газете" заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.

"Ми бачимо готовність і прагнення іранців зробити максимум для того, щоб СВПД залишився серед живих. Є розуміння того, що збереження цієї домовленості в інтересах усіх сторін, що беруть у ній участь, зокрема, зрозуміло, Ірану та Росії", – сказав він.

За словами дипломата, "проблеми нікуди не зникають, їх не стає менше".

"Це тривожний момент. Ми разом з Іраном продовжимо найближчими днями, починаючи буквально від завтра, інтенсивну роботу з європейцями, продовжимо наші зусилля в контакті з Китаєм та іншими державами, щоб вибудувати ешелоновану оборону від американських екстериторіальних санкцій, від спроб США зірвати СВПД на догоду власним геополітичним мотивам і уявленням про те, що в цьому світі правильно і що неправильно", – заявив Рябков.

Політику Вашингтона він назвав "украй небезпечною".

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в резолюції ООН, мали припинити дію.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану, уважаючи його "катастрофічним". За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.

Президент Ірану Хасан Рухані зазначив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і поінформував, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм і Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану у промислових масштабах.

6 серпня Трамп підписав указ, який відновлює санкції проти Ірану, які діяли до підписання ядерної угоди. Їх буде відновлено у два етапи: перший – із 7 серпня, другий – протягом наступних трьох місяців.

Наприкінці серпня в МАГАТЕ зробили висновок, що Іран не порушує умов ядерної угоди.