У РФ на волю вийшов журналіст РБК, засуджений за заклики до референдуму
Спеціальний кореспондент РБК Олександр Соколов передчасно вийшов на волю завдяки новому російському закону, згідно з яким день у СІЗО зараховують за півтора у колонії загального режиму.
У Росії спеціальний кореспондент РБК Олександр Соколов, засуджений за створення ініціативної групи з проведення референдуму "За відповідальну владу", вийшов на волю. Про це повідомляє видання "Медиазона".
Соколов у коментарі виданню повідомив, що його звільнили завдяки новому закону, згідно з яким день у СІЗО зараховують за півтора в колонії загального режиму.
Суд призначив журналістові покарання у вигляді позбавлення волі на три з половиною роки, а він провів в ізоляторі понад два роки.
"Я завбачливо подав кілька клопотань у порядку пункту 13 статті 397 Кримінального процесуального кодексу про звільнення від покарання у зв'язку з ухваленням положення, яке поліпшує закон", – розповів Соколов.
Соколова заарештували влітку 2015 року. За версією слідства, він і ще троє активістів – Валерій Парфьонов, Кирило Барабаш та Юрій Мухін, намагаючись домогтися проведення референдуму про ухвалення закону "За відповідальну владу", нібито продовжували діяльність організації "Армія волі народу", визнаної екстремістською у 2010 році. Цю організацію заборонили у 2010 році за екстремізм.
Мухін говорив у суді, що група існувала з 2009 року. Вона висловлювалася за ухвалення закону "За відповідальну владу", у якому було б прописано механізм оцінювання роботи чиновників. Активісти намагалися створювати регіональні осередки і збирати підписи на підтримку закону, зазначає РБК.
"Новая газета" повідомляє, що ніхто з фігурантів справи не визнав своєї провини.
"Вітаю вас, що ідею референдуму визнано екстремізмом", – заявив Соколов після оголошення вироку.