У РФ розглядають можливість створення надпотужної ядерної торпеди – розробник радянської ракетної зброї

Алієв про розвиток ядерних технологій: Зростає непередбачуваність і невизначеність
Скріншот: Зеркальный Мир / YouTube

Російська оборонна промисловість може повернутися до радянського проекту з виготовлення торпед завдовжки 24 метри з ядерною боєголовкою і дальністю ходу 50 км, розповів розробник радянської ракетної зброї академік Шаміль Алієв.

У РФ розглядають можливість створення надпотужної торпеди з ядерним боєзарядом. Про це 25 червня розробник радянської ракетної зброї академік Шаміль Алієв розповів у інтерв'ю "РИА Новости".

За його словами, зараз є тенденція повернення до нереалізованих раніше ідей. Зокрема, "переглядають погляди [фізика-теоретика Андрія] Сахарова на виготовлення торпед завдовжки 24 метри, діаметром півтора метра з ядерною боєголовкою і дальністю ходу 50 км".

Завдання такої зброї – знищення об'єктів на узбережжі за допомогою вибуху у воді, зазначив Алієв.

Учений пояснив, що ідею не було втілено у СРСР "не тому, що вона погано працювала, а через брак коштів".

Алієв визнав, що кожна нова надрозумна збройова система – це "погана система, оскільки вона досконаліша та небезпечніша для світу і людини". Отже, "зростає непередбачуваність і невизначеність", резюмував він.

1 березня 2018 року під час звернення до Федеральних зборів президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія розробила нову гіперзвукову зброю. За його словами, авіаційно-ракетний комплекс, який "не має світових аналогів", дістав назву "Кинджал" і з 1 грудня 2017 року розпочав "несення дослідно-бойового чергування на аеродромах Південного військового округу (до нього, зокрема, входить окупований Крим.  – "ГОРДОН")".

Також, за словами глави Кремля, уже почалося серійне виробництво нового ракетного комплексу "Авангард" і тривають випробування важкої міжконтинентальної ракети "Сармат", яку обладнають "широким спектром ядерних боєприпасів".

Президент РФ розповів про розроблення крилатої ракети з ядерною енергоустановкою і "практично необмеженою дальністю польоту", яку перевірили на полігоні наприкінці 2017 року.

22 березня стало відомо, що нове озброєння дістало назву. Бойовий лазерний комплекс назвали "Пересвіт", безпілотний підводний апарат – "Посейдон", крилата ракета з ядерною енергоустановкою дістала назву "Буревісник".

У квітні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ймовірність застосування Росією ядерної зброї росте. Він наголосив, що поки Кремль не змінить політики, війська НАТО залишаться біля східних кордонів і санкції проти РФ не буде скасовано.