У Росії виробники м'яса запропонували заборонити громадянам РФ ввозити в країну пармезан і хамон у ручній поклажі

Російські виробники хочуть заборонити ввозити пармезан у ручній поклажі
Фото: ЕРА

Національна м'ясна асоціація Росії попросила уряд посилити покарання за незаконне ввезення продукції тваринного походження, щоб не допустити потрапляння у РФ збудників небезпечних хвороб тварин.

Національна м'ясна асоціація Росії запропонувала уряду заборонити росіянам ввезення з-за кордону м'ясної і молочної продукції для особистого користування, зокрема хамону і пармезану. Відповідний лист російські виробники надіслали віце-прем'єру РФ Олексієві Гордєєву, повідомила 25 квітня газета "Ведомости".

Голова асоціації Сергій Юшин підтвердив справжність листа. Він пояснив, що запропонував посилити контроль за багажем і ручною поклажею на кордоні і посилити покарання за незаконне ввезення продукції тваринного походження, щоб не допустити потрапляння на територію РФ збудників небезпечних хвороб тварин: африканської чуми свиней, ящуру. Виробники згодні виключити зі списку заборонених до ввезення товарів тільки молочні суміші для дітей та дитяче харчування.

Представник Гордєєва підтвердив, що лист надійшов до апарату віце-прем'єра і питання опрацьовує Мінсільгосп. У Мінсільгоспі і Россільгоспнагляді заявили, що підтримують пропозицію виробників м'яса.

Джерело в апараті уряду РФ заявило "Интерфаксу", що жодних нових обмежень для громадян уряд вводити не збирається, а питання про заборону не розглядають.

Після анексії Криму РФ і початку бойових дій на Донбасі навесні 2014 року Європейський союз в кілька етапів ввів економічні санкції проти Росії. У відповідь із 7 серпня 2014 року в РФ було введено продовольче ембарго щодо продуктів зі США, країн ЄС, Австралії, Норвегії та Канади, а пізніше до антиросійських санкцій приєдналися Албанія, Чорногорія, Ісландія, Ліхтенштейн та Україна. Однак для особистого користування можна ввезти до 5 кг готової продукції тваринного походження в заводській упаковці.

У січні 2017 року іспанський сайт із продажу хамону було занесено в реєстр забороненої інформації Роскомнагляду за рішенням Ульянівського районного суду як такий, що "загрожує конституційному ладу Росії".