У Росії за законом про відповідальність за фейкові новини склали один із перших протоколів – ЗМІ
За даними "Медиазоны", протокол, складений стосовно активістки з Архангельська Олени Калініної через пост у мережі "ВКонтакте" із запрошенням приходити на несанкціонований мітинг, – перший у Росії після ухвалення закону про відповідальність за поширення фейкових новин.
У російському місті Архангельськ поліція склала, імовірно, перший протокол за ухваленим у березні законом РФ про відповідальність за поширення фейкових новин. Про це 26 квітня повідомляє "Медиазона".
Протокол виписали щодо активісти Олени Калініної, яка виступає проти будівництва сміттєвого полігону.
Видання 29.RU поінформувало, що правоохоронці назвали фейковим повідомлення активістки в мережі "ВКонтакте" 26 березня, у якому вона розмістила пост про антисміттєвий мітинг 7 квітня. Мітинг не було погоджено владою.
Калініну обвинувачують у поширенні у ЗМІ "недостовірної суспільно значущої інформації, що призвела до створення перешкод функціонуванню транспортної інфраструктури".
Згідно з ухваленим 7 березня законом про блокування фейкових новин, Роскомнагляд дістав право із санкції Генеральної прокуратури РФ вимагати від власників сайтів видаляти новини, які вважають недостовірними. За невиконання вимог Роскомнагляду ЗМІ дістане попередження; після другого попередження протягом року видання можуть позбавити статусу засобу масової інформації. Окрім того, Генпрокуратура дістала право у позасудовому порядку блокувати недостовірні новини та штрафувати їх розповсюджувачів. Розмір штрафу становитиме від 30 тис. до 1,5 млн руб. (від $454 до $22,7 тис.). Також передбачено покарання у вигляді адміністративного арешту на строк до 15 діб.
Закон набув чинності 29 березня.