У Росії заявили про заходи у зв'язку із санкціями США проти чеченського спецзагону "Терек"
У посольстві Росії у США заявили, що занесення до "списку Магнітського" чеченського спецзагону "Терек" суперечить міжнародному праву і є спробою Сполучених Штатів нав'язати РФ "односторонні примусові заходи".
Росія вживатиме заходів у відповідь у зв'язку із занесенням до санкційного "списку Магнітського" США чеченського спецзагону Росгвардії "Терек", повідомила 17 травня у Facebook прес-служба російського посольства у Сполучених Штатах.
"Санкції США проти спеціального підрозділу швидкого реагування "Терек" із Чеченської Республіки відображають намір або ускладнити міжнародне співробітництво у боротьбі з тероризмом, або побоювання, що вони зможуть діяти в Арктиці", – ідеться в повідомленні.
Російські дипломати також заявили, що введення санкцій "явно суперечить позитивним підсумкам" недавніх переговорів президента Росії Володимира Путіна і держсекретаря США Майка Помпео в Сочі.
"Вони є спробою нав'язати односторонні примусові заходи, які суперечать міжнародному праву і які не можна розглядати як цивілізований спосіб спілкування між країнами. Щодо цих кроків вживатимуть заходів у відповідь. Ми завжди наголошували, що це не наш вибір, відповідаючи у такий спосіб. Ми прагнемо співпрацювати зі США в довгостроковій перспективі", – додали в російському посольстві.
Міністерство фінансів США 16 травня занесло до санкційного "списку Магнітського" п'ятьох громадян Росії і чеченський спецзагін Росгвардії "Терек". Бійців загону і його командира Абузайда Вісмурадова у США вважають причетними до позасудових розправ над геями і тортур у Чечні.
У США ухвалено закони, які передбачають візові та економічні санкції щодо росіян, причетних до порушень прав людини. Ці закони названо на честь загиблого юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського. Він заявляв про існування шахрайських схем із виведення грошей із російського бюджету. У 2009 році Магнітський помер у віці 37 років у слідчому ізоляторі в Москві від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров'я, щоб змусити його замовкнути стосовно виявлених ним податкових зловживань.