У співробітників російського підприємства, яке виготовило космічний корабель "Союз", виявили "низький рівень компетенції" – ЗМІ
Після застосування адміністративних заходів до співробітників російського підприємства "Енергія" принаймні один із них звільнився за власним бажанням, повідомило джерело "Интерфакса". "Енергія" побудувала космічний корабель "Союз", у якому на орбіті виявили отвір.
Перевірка в російській ракетно-космічній корпорації (РКК) "Енергія", яку проводили після розгерметизації космічного корабля "Союз", виявила некомпетентних працівників. Про це "Интерфаксу" повідомило джерело у РКК.
Він розповів, що системних проблем на виробництві виявлено не було, але у деяких співробітників "Енергії" виявили "низький рівень компетенції". На думку співрозмовника агентства, опосередковано це могло призвести до недоліків під час будівництва "Союзу".
Джерело "Интерфакса" зазначило, що до працівників підприємства на минулому тижні було застосовано різні адміністративні заходи, принаймні один працівник звільнився за власним бажанням.
В "Енергії" підкреслили, що ця інформація поки не дозволяє зробити остаточні висновки про причини розгерметизації космічного корабля.
Падіння тиску повітря всередині Міжнародної космічної станції зафіксували 30 серпня. Отвір діаметром приблизно 2 мм виявили в російському сегменті станції – на пристикованому до неї кораблі "Союз". Члени експедиції застосували термостійку каптон-стрічку, щоб уповільнити витік кисню. Місія продовжила роботу.
Голова корпорації "Роскосмос" Дмитро Рогозін заявляв, що дірку могли просвердлити в космосі. Депутат Держдуми РФ Максим Сураєв заявив, що це міг зробити "психічно нестійкий" космонавт. "РИА Новости" з посиланням на джерела писало, що причиною розгерметизації став виробничий брак – просвердлений ще на Землі отвір у внутрішньому корпусі "Союзу".
11 вересня видання "Коммерсантъ" із посиланням на джерела писало, що, за даними спецкомісії "Роскосмоса", що розслідує інцидент, отвір в обшивці "Союзу" могли зробити американські астронавти.
"Енергія" входить у держкорпорацію "Роскосмос".