У США демократи можуть висунути вимогу щодо слухань про імпічмент Трампа – конгресмен Надлер
На думку конгресмена Джерольда Надлера, американський лідер Дональд Трамп "оточив себе пройдисвітами" і був частиною широкої "змови проти американського народу" з метою перемогти на виборах 2016 року.
Демократи в Палаті представників можуть поставити питання про проведення слухань щодо імпічменту президента Дональда Трампа. Про це 9 грудня заявив один з основних американських законодавців, демократ із Нью-Йорка, конгресмен Джерольд Надлер, пише "Голос Америки".
На думку конгресмена, Трамп "оточив себе пройдисвітами" і був частиною широкої "змови проти американського народу" з метою перемоги на виборах у 2016 році.
Водночас Надлер у коментарі телекомпанії CNN зазначив, що обвинувачення з метою імпічменту мають висувати "тільки у разі серйозних правопорушень".
Це висловлювання конгресмена стало реакцією на те, що три дні тому федеральні прокурори обвинуватили колишнього адвоката Трампа Майкла Коуена в організації виплати відступних у розмірі $280 тис. двом жінкам, які стверджували, що мали любовний зв'язок із Трампом, в обмін на їхнє мовчання перед виборами. Прокурори зазначили, що гроші виплачували в координації з Трампом і за його вказівкою.
На думку Надлера, якщо ці твердження стосовно Трампа виявляться правдою, то вони, "безумовно, можуть стати підставами для імпічменту".
Надлер заявив, що законодавцям треба буде "вивчити все це", зважаючи на висновки спецпрокурора Роберта Мюллера щодо тверджень про те, що Трамп і його штаб змовилися з Росією, щоб допомогти йому перемогти і що вже на посаді президента Трамп намагався перешкодити розслідуванню.
На думку Надлера, "конституція не забороняє висувати обвинувачення проти президента і ніхто не має бути вищим за закон".
Трамп усі звинувачення відкидає. 10 грудня у Twitter він укотре зазначив, що між його штабом і Росією "змови не було".
Коуену загрожує кілька років тюремного ув'язнення. Очікують, що вирок колишньому юристу Трампа суд Нью-Йорка ухвалить у середу.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію із втручання у вибори у США.
Мюллер із травня 2017 року розслідує ймовірне втручання РФ в американські вибори і можливу змову оточення президента США з Кремлем.
Його розслідування привело до порушення кримінальних справ проти десятків людей, включно з колишнім главою виборчої кампанії Трампа Полом Манафортом і колишнім радником Трампа з питань національної безпеки Майклом Флінном.
Наприкінці серпня 2018 року Трамп назвав незаконним розслідування Мюллера про втручання Росії у президентські вибори 2016 року і про ймовірну змову виборчого штабу глави Білого дому з російською владою.