У США немає намірів відмовлятися від уведення санкцій проти РФ – політолог Джердж G

Джердж: Наша Верховна Рада по кілька місяців розглядає законопроекти, які потрібно ухвалити невідкладно
Фото з особистого архіву Сергія Джерджа

Вашингтон дедалі більше переконується в тому, що саме Росія веде кібервійну проти США, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" голова громадської ліги "Україна – НАТО", кандидат політичних наук Сергій Джердж.

Конгрес США міг відкласти голосування за нові санкції проти РФ, очікуючи результатів зустрічі президента України Петра Порошенка з американським лідером Дональдом Трампом, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" голова громадської ліги "Україна – НАТО", кандидат політичних наук Сергій Джердж.

"Не виключено, що затримка з голосуванням – це технічний момент. Наша Верховна Рада по кілька місяців розглядає законопроекти, які потрібно ухвалити невідкладно. До того ж усі чекають зустрічі Порошенка з Трампом. Можливо, від американського президента прозвучать якісь пропозиції. А це може вплинути на остаточне рішення. Я думаю, що у США немає намірів відмовлятися від уведення санкцій проти РФ. Обмеження буде ухвалено", – зазначив політолог.

На його думку, голосування за санкції проти РФ також могло бути відкладене через невдоволення німецьких і австрійських компаній, зацікавлених у будівництві газопроводу "Північний потік – 2".

"Ще можна звернути увагу на зауваження з боку німецьких та австрійських компаній, які незадоволені антиросійськими санкціями. Річ у тому, що вони зацікавлені в будівництві "Північного потоку – 2". А санкції США якраз зачіпають і цей проект теж. Не виключено, що щодо цього американська сторона проведе додаткові консультації. Але хай би як було, Вашингтон усе більше переконується в тому, що саме Росія веде кібервійну проти США. Тобто санкції в будь-якому випадку буде ухвалено", – підкреслив Джердж.

За даними агентства Associated Press, у Конгресі США відклали голосування за введення нових санкцій проти РФ. Ухвалений Сенатом законопроект про нові санкції щодо РФ Палата представників Конгресу США подала на розгляд комітету із закордонних справ.

Як повідомляло видання The Hill, сенатори погодили широкомасштабну угоду між Демократичною та Республіканською партіями про нові санкції щодо Росії, яка також обмежить можливості президента США Дональда Трампа пом'якшити їх або скасувати.

На думку державного секретаря США Рекса Тіллерсона, запропоноване посилення санкцій закриє канали зв'язку Вашингтона з Москвою.

15 червня Сенат ухвалив законопроект про санкції проти Ірану та Росії. Законопроект уводить обмеження проти осіб та організацій, які сприяють кібератакам, а також стоять за наданням озброєнь уряду Сирії. Санкції можуть уплинути на гірничовидобувний, металургійний, судноплавний та інші сектори російської економіки.

Для остаточного затвердження ініціативу має підтримати Палата представників, після чого законопроект надійде на затвердження президентові Дональду Трампу.