У США протестували проти карантину, деякі мітингувальники були зі зброєю. Трамп назвав їх "чудовими людьми"
Протягом минулого тижня щонайменше у 15 американських штатах відбулися акції протесту проти введеного через коронавірус карантину. На деякі акції мітингувальники прийшли з автоматами та символікою передвиборчої кампанії президента Дональда Трампа.
У низці міст США відбулися протести проти чинних обмежувальних заходів, введених через епідемію коронавірусу.
Як повідомило видання Vox 19 квітня, протягом минулого тижня акції відбулися у штатах Флорида, Північна Кароліна, Вірджинія, Мічиган, Міннесота, Айдахо, Кентуккі, Каліфорнія, Техас, Індіана, Нью-Гемпшир, Вірджинія, Меріленд, Юта і Вісконсін.
Під час протестів мітингувальники були без масок і не дотримувалися правила соціального дистанціювання. Вони критикували дії губернаторів, які ухвалили рішення про локдаун, ставили під сумнів загрозу від коронавірусу й вимагали дозволити їм повернутися на роботу, зазначило видання. За даними The Daily Beast, акції переважно були не масовими.
На деяких мітингах люди були озброєні. Наприклад, 15 квітня в Лансінгу (штат Мічиган) у протестувальників були автомати і прапори Конфедерації (їх часто використовують прихильники крайніх правих течій), повідомило видання Lansing State Journal. У мітингу в Лансінгу, за даними NBC News, узяло участь до 4 тис. осіб, багато з них тримало символіку передвиборчої кампанії президента Дональда Трампа.
Протягом кількох днів Трамп підтримував протестувальників. Більшість із них, за інформацією Associated Press, вони є його прихильниками.
17 квітня президент США опублікував серію твітів, закликавши "звільнити" Міннесоту, Мічиган та Вірджинію.
На брифінгу 19 квітня він сказав, що деякі губернатори в обмеженнях "зайшли занадто далеко", і назвав протестувальників "чудовими людьми".
"Вони хочуть повернути своє життя. Їхнє життя було забрано в них... Я ніколи не бачив стільки американських прапорів, як на цих мітингах. Ці люди люблять нашу країну. Вони хочуть повернутися до роботи", – цитує Трампа пресслужба Білого дому.
За даними міністерства юстиції країни, із середини березня, коли почали вводити більшість обмежень у США, більше ніж 22 млн американців (це приблизно 14% робочої сили країни) подало заяви на отримання допомоги з безробіття.
16 квітня Трамп презентував план зняття обмежень у країні, він передбачає покрокове скасування введеного через пандемію коронавірусу карантину. Кожен штат має застосовувати поетапний підхід до повернення американців на робочі місця, зважаючи на епідемічну ситуацію в регіоні.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Через швидке поширення захворювання багато країн ввело жорсткий карантин, ділова активність у світі істотно знизилася. Згідно з прогнозом агентства S&P, через пандемію коронавірусу економіка США 2020 року скоротиться на 5,2%.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірусом у США заразилося понад 760 тис. осіб, із яких 40 724 померли. США посідають перше місце у світі за кількістю інфікованих і смертельних випадків.