У США сенатор розпродав акції перед падінням фондового ринку на початку епідемії COVID-19, угодами зацікавилося ФБР
Член Сенату США від Республіканської партії Річард Берр передав слідчим ФБР свій мобільний телефон у межах розслідування законності його угод із продажу акцій у лютому. Його підозрюють у використанні інсайдерської інформації про ймовірність обвалу ринку на тлі спалаху коронавірусу, з'ясувало видання Los Angeles Times.
Сенатор-республіканець Річард Берр передав співробітникам Федерального бюро розслідувань свій мобільний телефон, ордер на вилучення видали в межах розслідування законності низки угод з акціями, які сенатор уклав у лютому. Про це 13 травня повідомило видання Los Angeles Times.
Слідчі з'ясовують, чи порушив Берр закон, що забороняє членам Конгресу одержувати вигоду з інсайдерської інформації, яка їм надходить під час офіційної парламентської роботи.
У лютому Берр продав значний відсоток свого портфеля акцій під час 33 угод, отримавши за них мінімум $628 тис. Крім того, продавав акції і його шурин. Це було за тиждень до обвалу фондового ринку, який стався на тлі інформації про початок глобального поширення коронавірусу. Більшість акцій випустили підприємства, які впродовж наступних тижнів дуже постраждали від падіння ринку.
Берр – голова сенатського комітету з розвідки, в якому щодня проводили таємні брифінги про ситуацію з COVID-19.
Джерело видання розповіло, що міністерство юстиції вивчає контакти Берра з брокером. Також агенти ФБР прийшли з ордером у компанію Apple, щоб дістати інформацію з облікового запису Берра в iCloud.
Згідно із законом, парламентарії зобов'язані розкривати інформацію про свою діяльність на фондовому ринку, хоча їм, як і раніше, дозволено володіти акціями. Закон пройшов Сенат 2012 року: серед трьох сенаторів, які виступили проти нього, був Берр, пише Los Angeles Times.
Останнього тижня лютого через побоювання інвесторів на тлі спалаху коронавірусної інфекції світові фондові ринки втратили приблизно $5 трлн. 12 березня найбільші фондові індекси США впали ще більш ніж на 7%, що було пов'язано з рішенням президента Дональда Трампа про заборону прямого авіасполучення між Сполученими Штатами і країнами континентальної Європи в межах боротьби з пандемією.