Друге судно почало прокладати труби за маршрутом "Північного потоку – 2" у водах Німеччини
У компанії Nord Stream 2 AG заявили, що всі роботи із будівництва газопроводу "Північний потік – 2" у територіальних водах Німеччини завершать до кінця цього року.
6 жовтня судно Audacia компанії Allseas почало прокладати труби на німецькій ділянці газопроводу "Північний потік – 2", де вже веде роботи корабель Castoro Dieci. Про це повідомили у проектній компанії Nord Stream 2 AG.
У компанії заявили, що Audacia почало роботи в кінцевій точці 30-кілометрової траншеї для двох ниток газопроводу в територіальних водах Німеччини. Воно має прокласти ділянку завдовжки приблизно 38 км у більш глибоководній частині маршруту газопроводу. Потім Audacia повернеться у вихідну точку і почне будівництво другої нитки газопроводу.
У Nord Stream 2 планують завершити роботи в територіальних водах Німеччини до кінця цього року.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
У липні 2018 року сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо вніс у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2". Міністр енергетики США Рік Перрі не відкинув, що стосовно РФ запровадять нові обмежувальні заходи, які торкнуться "Північного потоку – 2".
Американський президент Дональд Трамп повідомив 18 вересня, що США не буде накладати санкції на західні компанії, які беруть участь у будівництві газопроводу.