Удару завдають по тій сфері, на якій Росія заробляє гроші – Устенко про намір США ввести нові санкції проти РФ G

Устенко: Санкції США вже і так діяли 
Фото: radiosvoboda.org

Нові антиросійські санкції США є чітким сигналом Вашингтона всьому світові не купувати зброї у РФ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Анонсовані США санкції, які можуть увести проти 39 російських організацій, найімовірніше, ударять по позиціях Росії на світовому ринку зброї, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

"Санкції США вже і так діяли. Вони спочатку намагалися бити саме по оборонному комплексу РФ. Також порушували тему продукції подвійного призначення. На мою думку, анонсовані нові санкції США – це лише підтвердження вже введених обмежень проти Росії. Санкції забороняють постачання комплектовання, технологій тощо. Але з боку американців ці обмеження і так уже діяли. Хоча введення санкцій проти конкретних підприємств, можливо, ударить по позиціях РФ на світовому ринку озброєння. Вони ж у першій десятці країн – експортерів озброєння. Найімовірніше, це ускладнить співпрацю росіян із зовнішніми ринками зброї", – підкреслив Устенко.

На його думку, треті країни будуть змушені скоротити закупівлю російського озброєння, щоб не конфліктувати зі США.

"Тут річ не стільки в іміджевих утратах РФ, скільки у фінансових. Тобто удару завдають по тій сфері, на якій Росія заробляє гроші. Раніше вони продавали озброєння у ті ж Пакистан та Індію. І як їм тепер бути, якщо оборонні підприємства опиняться під санкціями? Якщо ці країни продовжать купувати російське озброєння, у них виникне конфлікт зі США. А вони навряд чи захочуть сваритися з американцями. По суті, ці санкції – чіткий сигнал США всьому світові не купувати зброї у РФ: мовляв, вибір, звичайно, за вами. Але ми дуже здивуємося, якщо ви підете проти нашої волі", – зазначив Устенко.

2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон про нові обмежувальні заходи щодо Росії, Ірану і КНДР.

Документ скорочує максимальний термін кредитування російських банків, що наразі під санкціями, до 14 днів, а для компаній нафтогазового сектору – до 30 днів. Також президент США може застосувати санкції до осіб, які мають намір укласти в будівництво російських експортних трубопроводів понад $5 млн на рік або $1 млн одноразово.

Закон зобов'язує президента США заздалегідь погоджувати з Конгресом будь-які пом'якшення або скасування санкцій. Глава Білого дому не зможе зняти обмежувальні заходи особистим указом, як це було раніше.

19 жовтня речник Державного департаменту США Гізер Ноєрт заявляла, що офіційний термін для імплементації закону про нові санкції проти РФ закінчився 1 жовтня. За її словами, зрив дедлайну спричинений складністю процесу. Представник запевнила, що відомство "працює над завершенням цього процесу".