Уряд Литви готує закон про замороження активів для російських чиновників зі "списку Магнітського"

Особам і компаніям, які діють у Литві, буде заборонено торгувати з фігурантами чорного списку
Фото: pixabay.com

Нова редакція законопроекту про реалізацію економічних та інших міжнародних санкцій доповнить так званий закон Магнітського, згідно з яким Литва може заборонити в'їзд у країну іноземцям, пов'язаним із корупцією, відмиванням грошей та порушеннями прав людини.

В уряді Литви заявили 19 грудня про підготовку законопроекту, що створює правові передумови до заморожування активів російських бізнесменів і посадових осіб, занесених до чорного списку країни, повідомляє Delfi.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс зазначив, що в уряді схвалюють мету розглянутого в Сеймі законопроекту, однак він має детально проаналізувати, чи відповідає документ міжнародній політиці санкцій.

"Інакше кажучи, ми дуже підтримуємо мету, але не можемо схвалити цей проект... Ми пропонуємо, щоб уряд підготував новий... проект закону, і ми будемо готові це зробити", – заявив він.

Нова редакція законопроекту про реалізацію економічних та інших міжнародних санкцій доповнить так званий закон Магнітського, згідно з яким Литва може заборонити в'їзд у країну іноземцям, пов'язаним із корупцією, відмиванням грошей та порушеннями прав людини. Якщо документ буде ухвалено, грошові кошти, що зберігають у банках Литви, та інше фінансове майно осіб, які потрапили до санкційного списку, буде заморожено. Особам і компаніям, які діють у Литві, буде заборонено торгувати з фігурантами чорного списку.

У вересні 2018 року юридична комісія Парламентської асамблеї Ради Європи підготувала проект резолюції, у якій членів Ради Європи закликають ухвалити аналоги "акта Магнітського". Такі документи вже ухвалили Естонія, Латвія, Литва, Великобританія, Канада і США. Інших членів Ради Європи закликають наслідувати їхній приклад. Згідно з аналогічним законом, ухваленим у США, президент країни може вводити санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони мають стосунок до грубих порушень прав людини і корупції. Санкції можуть передбачати заборону на в'їзд у США і заморожування активів.

6 грудня міністерство закордонних справ Литви запропонувало накласти індивідуальні санкції на осіб, які мають стосунок до агресивних дій Росії в районі Керченської протоки.

10 грудня Сейм Литви ухвалив резолюцію на підтримку України, у якій міститься заклик від'єднати Росію від міжнародної системи передання фінансової інформації SWIFT у разі, якщо Москва не погодиться на деескалацію.