Успіх кремлівської операції "2024" залежить від уряду Мішустіна – Шевцова
Російська політологиня Лілія Шевцова вважає, що в разі якщо уряд Михайла Мішустіна не виконає поставлених перед ним завдань, Кремль може заради збереження влади президента Володимира Путіна звернутися до чинника війни.
Кремль сподівається на російський уряд у проведенні операції "2024", яка дасть президенту РФ Володимирові Путіну змогу залишитися при владі. Таку думку російська політологиня Лілія Шевцова висловила 25 січня у блозі на сайті радіостанції "Эхо Москвы".
"Поки що, попри несумісність із логікою і здоровим глуздом, операцію "2024" проводять без перешкод. Опозиційне поле деморалізовано. Провладні сили намагаються утрамбувати собою путінський шлях до довічного правління. Хоча, можливо, і не без внутрішнього жаху. Водночас успіх операції залежить не тільки від карколомних кремлівських маніпуляцій, але й від того, чи вдасться кабінету [міністрів РФ Михайла] Мішустіна зробити те, для чого його створили: домогтися економічного зростання та реалізації путінських нацпроєктів", – написала вона.
Політологиня вважає, що, "якщо Мішустіну не вдасться, тоді доведеться вмикати на повну чинник зовнішньої загрози і військової мобілізації".
"Чи погодиться Росія знову пірнути у воєнний час?" – шукає відповіді на запитання Шевцова.
15 січня тодішній прем'єр РФ Дмитро Медведєв оголосив про відставку уряду. Цей крок він пов'язав із пропозиціями російського президента змінити конституцію країни. Того самого дня Путін оголосив про намір запровадити посаду заступника голови Ради безпеки. Він сказав, що цей пост запропонують Медведєву. Головою Ради безпеки РФ є президент.
16 січня прем'єр-міністром РФ Путін призначив Мішустіна, який раніше очолював Федеральну податкову службу.
20 січня президент РФ подав проєкт закону про поправку до конституції РФ на розгляд Держдуми. У документі, зокрема, пропонують виключити можливість обіймати посаду глави держави понад два терміни поспіль, закріпити пріоритет конституції над міжнародним правом, а також розширити повноваження Конституційного суду.
Комітет Ради Федерації РФ із конституційного законодавства і державного будівництва на засіданні 21 січня підтримав проєкт закону №885214-7 про поправку до конституції Росії "Про вдосконалення регулювання окремих питань організації публічної влади".
Путін є президентом РФ із 2000 року з невеликою перервою. За конституцією, він не може балотуватися на посаду глави Кремля у 2024 році, тому що це буде більше ніж два рази поспіль, а основний закон країни це забороняє.