Під час сутичок арабів і поліції Ізраїлю постраждало понад 30 осіб
У відповідь на заяву президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю 7 грудня з північної частини сектору Гази в бік Ізраїлю було випущено кілька ракет.
Під час сутичок жителів палестинських територій із поліцією Ізраїлю 7 грудня постраждала щонайменше 31 людина. Про це повідомляє Reuters із посиланням на медиків.
11 людей було поранено з вогнепальної зброї, ще 20 дістало ушкодження від гумових куль. Один із потерпілих перебуває у критичному стані.
Протестувальники кидали каміння в ізраїльських поліцейських і скандували: "Смерть Америці! Смерть дурневі Трампу!"
Увечері 7 грудня з північної частини сектору Гази в бік Ізраїлю було випущено кілька ракет, повідомляє видання Newsru.com.il. Унаслідок цього обстрілу постраждалих немає.
Відповідальність за спробу обстрілу взяли на себе бойовики "Бригад Насера Салаха ад-Діна", які заявили, що це була їхня "відповідь на агресію щодо Єрусалима".
За даними видання, у відповідь танки і військово-повітряні сили ЦАХАЛ (армії оборони Ізраїлю) атакували позиції ХАМАС.
6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував главі Білого дому за таке рішення і заявив, що Ізраїль завжди буде забезпечувати свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман.
Президент Палестини Махмуд Аббас повідомив, що визнання Трампом Єрусалима столицею Ізраїлю рівнозначне відмові США від ролі посередника в мирних переговорах. У 2014 році він пропонував зробити Єрусалим спільною столицею двох держав.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Великої Британії Тереза Мей не підтримали рішення Трампа.
7 грудня в Єрусалимі спалахнули заворушення.
Рада Безпеки ООН 8 грудня збереться на засідання на прохання восьми держав через рішення президента США.
Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародна спільнота цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестино-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.
Адміністративна столиця Ізраїлю зараз у Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамалла.