Під час зустрічі в Парижі Путін і Зеленський можуть порушити тему газу – Пєсков

Пєсков: Президенти зможуть скористатися зустріччю в Парижі
Фото: kremlin.ru

За словами спікера Кремля Дмитра Пєскова, на тему газу президенти РФ та України Володимир Путін і Володимир Зеленський можуть поговорити в Парижі, якщо залишаться "проблемні питання".

Під час запланованої на грудень зустрічі в нормандському форматі в Парижі президент РФ Володимир Путін може поспілкуватися із президентом України Володимиром Зеленським на тему газу. Про це спікер Кремля Дмитро Пєсков повідомив 29 листопада в ефірі радіо "Коммерсантъ FM".

"Якщо залишатимуться проблемні питання, щодо яких не вдалося домовитися, то президенти зможуть скористатися зустріччю в Парижі, де вони так чи інакше матимуть можливість удвох поспілкуватися з метою порушити там і газову тематику", – сказав він.

Речник Кремля наголосив, що "спочатку на робочому рівні мають відбутися ґрунтовні перемовини".

Пєсков вважає, що, доки тривають перемовини у тристоронньому (Україна – ЄС – Росія) і двосторонньому (Україна – Росія) форматах, передчасно оцінювати перспективи транзиту газу територією України з 1 січня 2020 року.

Перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

15 листопада 2019 року пресслужба президента України повідомила, що новий саміт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі проведуть 9 грудня в Парижі. 18 листопада у Кремлі підтвердили цю інформацію.

Строк дії 10-річного контракту між Україною та Росією про постачання і транзит газу спливає 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

Український уряд хоче укласти довгостроковий контракт на транзит газу із РФ до Європи. У НАК "Нафтогаз України" повідомили, що мають намір запропонувати Росії транспортувати 60 млрд м3 газу щорічно протягом 10 років.

"Газпром", зі свого боку, пропонує продовжити чинний контракт або укласти новий строком на один рік. Водночас російський монополіст висуває низку умов для продовження транзиту газу територією України: відмова обох сторін від взаємних претензій у міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів; скасування рішення Антимонопольного комітету України про штраф для "Газпрому" за порушення економічної конкуренції та відкликання клопотання "Нафтогазу" про ініціювання Єврокомісією розслідування проти "Газпрому".

Міністр енергетики України Олексій Оржель назвав цю пропозицію відверто неприйнятною. Він заявив, що Україна цієї зими не замерзне без транзиту російського газу.