Пєсков назвав "наріжним" закон про особливий статус Донбасу
За словами спікера Кремля Дмитра Пєскова, під час створення нового закону про особливий статус Донбасу владі в Києві слід погодити документ із ватажками "ДНР" і "ЛНР".
Закон про особливий статус Донбасу є "наріжним" у вирішенні конфлікту, заявив речник Кремля Дмитро Пєсков в інтерв'ю телеканалу "Россия 1", повідомляє ТАСС. Інтерв'ю вийде в ефір увечері 17 листопада.
За словами Пєскова, українській владі потрібно погодити цей закон із ватажками угруповань "ДНР" і "ЛНР", з якими "Київ виключає прямі контакти".
Представник Кремля зазначив, що "Нормандська четвірка" розраховує на розуміння Україною, що буде з цим законом далі.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
Президент України Володимир Зеленський заявляв главі Кремля Володимирові Путіну, що немає причин для закріплення особливого статусу в Основному законі України.
1 жовтня 2019 року члени тристоронньої контактної групи і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей.
Як заявляв Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус ОРДЛО почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України і після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації.
Закон "Про забезпечення прав і свобод громадян та про правовий режим на тимчасово окупованій території України" діє із квітня 2014 року.
Новий закон про особливий статус Донбасу в межах реалізації "формули Штайнмаєра" готуватимуть разом із суспільством, заявляв спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. За його словами, закон потрібно ухвалити до нового року.