В Італії заслухали основних свідків у справі нацгвардійця Марківа
На засіданні у справі військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, якого в Італії підозрюють у вбивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі на Донбасі, заслухали свідчення італійських журналістів.
14 грудня суд в італійському місті Павія допитав основних свідків у справі військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, якого в Італії підозрюють у вбивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на українських активістів, які були присутні на засіданні.
У залі суду заслухали італійських журналістів, чиї свідчення стали підставою для затримання українця. Зокрема, допитали журналістку-фрілансера Іларію Морані, яка в травні 2014-го анонімно цитувала Марківа у своїй статті, називаючи його "капітаном української армії".
Опитані журналісти повідомили, що не мають прямих доказів причетності українця до загибелі Роккеллі. Єдине, що вказує на Марківа, – телефонна розмова з ним, яку цитувала Морані у своїй статті після загибелі італійця. Марків попередив журналістів про небезпеку і радив не наближатися до зони бойових дій. Нібито він говорив: "Зазвичай ми не стріляємо в напрямку міста і по цивільних, однак коли бачимо рух, заряджаємо важку артилерію. Так сталося з автомобілем двох журналістів і перекладача". Запис розмови не зберігся.
Марків запевняє, що дізнався про смерть Роккеллі від журналістів. Це четверте засідання суду у його справі.
Бійця Національної гвардії України Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року. Його підозрюють у причетності до вбивства Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова 24 травня 2014 року в районі Слов'янська Донецької області.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, що нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі.
Українські правоохоронці вважають, що італієць і росіянин загинули внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцю перебування журналіста, пояснювали у МВС.
Українська діаспора Італії проводила пікети з вимогою звільнити нацгвардійця.