У ЦАР лідер мусульманського угруповання висунув владі ультиматум, вимагаючи виведення російських військових

У зв'язку з відстороненням глави парламенту ЦАР владі країни висунули ультиматум
Фото: ЕРА

Лідер військового формування CNDS (колишнє мусульманське угруповання "Селека") в Центральноафриканській Республіці Абдулай Іссен дав військам 48 годин, щоб залишити контрольовані ними території в регіоні.

У Центральноафриканській Республіці (ЦАР) повстанці висунули владі ультиматум, вимагаючи вивести з підконтрольних повстанцям територій урядові сили, включно з російськими військовими, повідомляє 27 жовтня BBC.

Лідер військового формування CNDS (колишнє мусульманське угруповання "Селека") Абдулай Іссен надав урядовим силам 48 годин, щоб покинути підконтрольні "Селеці" райони.

Причиною ультиматуму стало усунення з посади глави парламенту ЦАР Каріма Мекасуа, мусульманина за віросповіданням.

Той факт, що президентом ЦАР був християнин Фостен-Арканж Туадера, а главою парламенту – мусульманин Мекасуа, мав сприяти примиренню у країні, повідомляє французький телеканал TV5Monde.

У своїй заяві Іссен звинуватив президента у змові за підтримки "найманців із Росії", що є небезпечним для демократії ЦАР. В ультиматумі йдеться, що найманців із РФ очолює якийсь Валерій Захаров.

Центральноафриканське новинне агентство CorbeauNews опублікувало заяву політичного крила Народного фронту відродження Центральної Африки (FPRC, є частиною CNDS), у якій сторони закликають до спокою.

28 жовтня представник МЗС Росії Марія Захарова в коментарі РБК назвала опубліковане від імені Іссена повідомлення фейком.

Збройний конфлікт у ЦАР між мусульманами і християнами триває з 2012 року. У 2013 році угруповання "Селека" захопило столицю країни Бангі і скинуло президента Франсуа Бозізе. До січня 2014 року країну очолював лідер "Селеки" Мішель Джотодія, однак він утік із країни після загострення громадянського конфлікту і початку миротворчої операції.

У 2016 році перемогу на виборах у ЦАР здобув Туадера, який заявив про плани примирити сторони конфлікту. За його влади Росія почала розширювати зв'язки з ЦАР.

31 липня 2018 року в ЦАР стало відомо про загибель російських журналістів Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва, які знімали документальний фільм про діяльність російських найманців у Центральноафриканській Республіці.

За даними "Дождя", загиблий у ЦАР Джемаль почав у лютому 2018 року розслідування ймовірного постачання зброї з Росії приватним військовим компаніям, які діють у ЦАР .

Співрозмовники "Дождя" заявили, що до вбивства російських журналістів у ЦАР, імовірно, причетна російська приватна військова компанія "Патріот," яка там діє.

22 жовтня спецпредставник президента Росії щодо Близького Сходу і країн Африки заявив, що Росія може збільшити кількість військових інструкторів у ЦАР.