ВАДА почало розслідування у зв'язку з інформацією про систему допінгу в Китаї
Про існування допінгової програми у Китаї повідомила колишній лікар олімпійської збірної Китаю Сюе Іньсянь, яка дістала політичний притулок у Німеччині.
Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) почало розслідування у зв'язку з виходом документального фільму німецької телекомпанії ARD, у якому стверджують, що в Китаї в 1980-х і 1990 роках існувала допінг-програма. Про це повідомляють на сайті ВАДА.
В агентстві повідомили, що передусім опитають незалежних експертів і зберуть усю можливу інформацію згідно з озвученими німецьким телеканалом підозрами.
Про існування допінгової програми німецьким журналістам розповіла колишній лікар олімпійської збірної Китаю Сюе Іньсянь, яка дістала політичний притулок у Німеччині. За її словами, заборонені речовини вживали всі спортсмени з 11 років. Програма охоплювала понад 10 тис. спортсменів з усіх літніх олімпійських видів. Тих, хто відмовляся приймати допінг, за її словами, відраховували з команд.
У листопаді 2015 року ВАДА опублікувало доповідь, у якій обвинуватило РФ у державній підтримці допінгу. У звіті зазначали, що російські спецслужби покривали системне застосування допінгу російськими спортсменами, допускали "пряме залякування та втручання" у роботу акредитованої ВАДА антидопінгової лабораторії в Москві. Незалежна комісія Річарда Макларена у 2016 році оприлюднила подробиці державної підтримки допінгу в Росії.