Убивство Флойда. Ще трьом офіцерам поліції Міннеаполіса висунули обвинувачення

Убивство Флойда. Ще трьом офіцерам поліції Міннеаполіса висунули обвинувачення
Протестувальники в Міннеаполісі вимагають арешту всіх чотирьох учасників затримання Флойда
Фото: ЕРА

Усіх чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні чорношкірого жителя Міннеаполіса Джорджа Флойда, узято під варту. Трьох із них сьогодні обвинуватили в пособництві та підбурюванні до вбивства другого ступеня; раніше затриманому офіцеру Дереку Шовіну обвинувачення посилили.

Прокурор Міннесоти Кіт Еллісон 3 червня висунув обвинувачення трьом офіцерам поліції Міннеаполіса у справі про загибель жителя міста Джорджа Флойда. Про це повідомив телеканал CNN.

За словами прокурора, рішення ухвалили в інтересах сім'ї загиблого й усього суспільства.

Томаса Лейна й Александр Куенга, які допомагали тримати Флойда, а також Тоу Тао, який стояв поруч, обвинувачують у пособництві та підбурюванні до вбивства другого ступеня. Під цим терміном у Міннесоті мають на увазі ненавмисне вбивство чи умисне вбивство, вчинене без попереднього плану.

За інформацією сенаторки від Міннесоти Емі Клобушар, офіцеру Дереку Шовіну, який душив Флойда, обвинувачення посилили. Раніше йому інкримінували вбивство третього ступеня (ненавмисне). Тепер його обвинувачують у вбивстві другого ступеня.

Максимальне покарання за цією статтею становить 40 років позбавлення волі.

Адвокат сім'ї вбитого Бенджамін Красп написав у Twitter, що його довірителі задоволені рішучістю прокурорки, яка дозволила взяти під варту всіх учасників затримання.

25 травня після жорсткого затримання поліцейськими в Міннеаполісі помер афроамериканець Джордж Флойд. Судмедекспертиза підтвердила, що смерть настала внаслідок удушення. Патрульні підозрювали Флойда в тому, що він розрахувався підробленою 20-доларовою купюрою.

Жителі міста на знак протесту вийшли на вулиці і почали закидати поліцейських петардами і пляшками. Невідомі підпалили кілька промислових і торговельних будівель, а також поліцейський відділок. Рідні Флойда звернулися до протестувальників із проханням не допускати грабежів та насильства.

29 травня арештували поліцейського Шовіна, який застосував задушливий прийом щодо Флойда.

Протести охопили практично всю країну. Влада ухвалила рішення про введення Нацгвардії в кількох містах. Станом на 2 червня в дев'яти американських штатах загинули 11 осіб, серед них – як поліцейські, так і демонстранти.